Türk işadamı Rusya'da 10 yılda inşaat devi yarattı!

Türk işadamı Rusya'da 10 yılda inşaat devi yarattı! Türk işadamı Rusya'da 10 yılda inşaat devi yarattı!

ESTA Construction 2014 yılında Dünya’nın en büyük ilk 200 İnşaat firması arasındaki yerini alırken aynı zamanda listede Rusya’yı temsil eden iki inşaat firmasından biri oldu.

Hafta sonu gezilecek 10 proje 3 site!

Esta Construction güçlü yönetim kadrosu, sahip olduğu bilgi birikimi ve iş deneyimi ile Dünya’nın dev inşaat firmaları arasında ön sıradaki yerini almasındaki ana başarı kriteri ise müşteri memnuniyeti odaklı olmasıdır. 


Sürdürülebilirlik prensibi ile çalıştığı tüm şirketlerle uzun vadeli ilişkiler kurarak Rusya’da en çok tercih edilen inşaat firmalarının başında gelmiş ve çalıştığı tüm uluslararası kurumsal yatırımcılar ile ardı ardına çok sayıda projeyi hayata geçirmektedir.


1992 yılından günümüze Rusya’da çeşitli sektörlerde gerçekleştirdiği başarılı işlerle adından söz ettiren Bahattin Demirbilek, ESTA Construction ile inşaat sektöründe 10 yıldır gösterdiği gelişim ile Rusya’nın ENR Listesindeki en büyük iki firmasından biri oldu.


İnşaat sektörüne 2006 yılında Esta’yı kurarak giren Bahattin Demirbilek, perakande sektöründe  Rusya’nın en büyük ve dunyada Forbes “en yenilikçi 100” firma arasında 23.sırada yer alan market zinciri Magnit’in hipermarket ve lojistik merkezlerini yaparak çıktığı yolda Soçi Kış Olimpiyatları için prestijli otel, avm ve konut projeleri ile devam eden süreçte pek çok başarılı projeye imza attı. Şirket bugüne kadar 1,5 milyon m2’yi aşkın üst yapı inşaatı tamamladı. Yıllık ortalama 8 bin kişiye istihdam sağlayan şirket şu an sekiz şantiyesiyle Türkiye’deki istihdama da önemli katkı sağlamaktadır. 


Bu şantiyeler arasında Rusya’nın en modern stadyumu olarak gösterilen Krasnodar Stadyumu, Rusya’nın en prestijli projesi olan Moscow City projesi kapsamındaki 82 katlı Uluslararası Ticaret Merkezi ve Rezidans kulesi, Morgan Stanley ve Capital Partners ortaklığındaki 90,000 m2 inşaat alanlı Metropolis Alışveriş Merkezi, Rusya’da çeşitli şehirlerdeki Magnit Bölge Lojistik Dağıtım merkezleri ile Magnit Hipermarketleri ve sağlık merkezleri gibi büyük ölçekli üst yapı projeleri yer almaktadır.Bu projelerden belki de en özeli 2018 Rusya Dünya Kupası maçlarının oynanacağı yedi stadyumdan biri olan Krasnodar’daki 35 bin kişilik stadın açılışı, 2015’in Ekim ayında yapılacak.


Esta Construction şimdi de gayrımenkul projelerine odaklandı

Uluslararası alanda anahtar teslim stadyum, havalimanı, alışveriş merkezi, hiper ve süpermarketler, lojistik ve dağıtım merkezleri, sanayi ve alt yapı tesisleri, ticaret merkezleri ve ofis binaları, oteller ve sağlık merkezleri, spor ve eğitim merkezleri, konut ve rezidans projeleri, istasyon ve terminal binaları ile çok fonksiyonlu yapı inşaatlarında uzman olan Esta Construction  günümüzde Rusya’da oluşturduğu yatırım fonu aracılığı ile New York, Moskova, Suudi Arabistan  ve İstanbul’da Gayrimenkul Geliştirme çalışmalarına odaklanmıştır.  


Web: http://www.estacons.com/tr