Türk Kızılay Bursa'da yeni yatırımlar yapacak!

Türk Kızılay Bursa'da yeni yatırımlar yapacak!

Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık yaptığı açıklamada, "Kızılay'ın, Bursa'nın içinde üretim ve sanayi noktasında gelir getirici yatırımları olacak"Türk Kızılay Bursa Şubesinin çalışmalarını masaya yatırmak için şehre gelen Türk Kızılay Genel Başkanı Dr. Kerem Kınık, Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan ile temaslarda bulundu. 

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Vali Yakup Canbolat ile Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaret eden Kınık, Kozahan'da Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, ziyaretler kapsamında kentteki faaliyetleri yerinde denetleme fırsatı bulduklarını belirtti.

"Bursa'ya yönelik güzel müjdelerimiz var. Bursa'daki Kızılay'ın insani yardım, toplum sağlığı ve afet temelli kapasitelerini artırmak için Bursa şehrine güzel yatırımlarımız olacak." diye konuşan Kınık, Türk Kızılay Bursa Şubesi'nin Onursal Başkanı olan Canbolat ile Aktaş'ın, önlerini açtığını belirtti.

Kınık, konuşmasına şu şekilde devam etti:

"Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum'un Bursa'yı ziyaretinden sonra şehre bir müjde olarak vermiş olduğu Hanlar Bölgesi'ndeki yeni kent düzenlemesiyle alakalı olarak, bizim o bölgede bir gayrimenkulümüz vardı. Bu gayrimenkulün yerine farklı bir yerde Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın önerileri oldu. Bu anlamda olumlu bir süreç işliyor. Öyle olursa orada Kızılay'ın hastane olarak işlettiği yer takas edilecek. Kente bir meydan kazandırılacak. Onun dışında şehrin içinde Kızılay Lojistik Merkezi yapılmasıyla alakalı Valimizin destekleri var. O çerçevede Bursa Şehir Hastanesinin yakınlarında kapasiteyi oluşturmak için yatırımlarımızı sürdürüyoruz." 

Kızılay Bursa Şubesinin kentteki toplum merkezi ve kan merkeziyle ilgili çalışmaların sürdüğünü belirten Kınık, şöyle konuştu:

"Bursa potansiyeli çok yüksek olan bir şehrimiz. Türk Kızılay Bursa Şube Başkanı Davut Gürkan'ın da bu şehrin potansiyelini seferber etmesiyle beraber Kızılay faaliyetlerimiz canlandı. Bundan sonra da çabalarımıza devam edeceğiz. Kızılay'ın hem hayır faaliyetleri hem de gelir getirici faaliyetleri açısından Bursa gerçekten bereketli bir ilimiz. Osmanlının başkentliğine yakışır bir potansiyelle bize destek veriyor. Biz de merkezden elimizden geldiği kadar bu faaliyetleri artırmaya gayret ediyoruz. Onun dışında da Kızılay'ın Bursa'nın içinde de üretim ve sanayi noktasında gelir getirici yatırımları olacak. Bu çerçevede Bursa Büyükşehir Belediyesi ile temaslarımız devam ediyor."