Türk Telekom'un Ümraniye'deki yeni yönetim binası yıkılıyor!

Türk Telekom'un Ümraniye'deki yeni yönetim binası yıkılıyor!Türk Telekom, bankalara olan borcu sebebiyle gündeme geliyordu. Türk Telekom bu seferde İstanbul Ümraniye’de yeni inşa ettiği yönetim binasının yıkımı ile gündemde. 


Sözcü Gazetesi'nden İsmail Şahin'in haberine göre; Türk Telekom, İstanbul Ümraniye’de yeni inşa ettiği yönetim binasını yıkıyor. Edinilen bilgilere göre inşaat sürecinde olan bina, yönetim tarafından tasarımı beğenilmediğinden yıkılıp tekrardan inşa edilecek.

 

Türk Telekom'un yüzde 55'lik hissesi, 11 Kasım 2005 tarihinde Suudi merkezli Oger Telecom'a 6 milyar 550 milyon dolar karşılığında satılmıştı. 

 

Son dönemde özelleştirme borcunu öderken kullanılan kredinin geri ödemesinde yaşanan sıkıntılarla gündemde olan Türk Telekom, son 12 yılda 423 milyon liralık gayrimenkul satarken, 1.5 milyar lira değerinde gayrimenkul satın aldı. 

Çok sayıda inşaat yatırımına imza atan Türk Telekom'un 2012'de İstanbul Ümraniye İlçesi'nde “finans merkezi” olarak bilinen bölgede yapımına başladığı plazanın  ise yıkılacağını açıklandı. 

 

Türk Telekom


YENİDEN YAPILACAK
60 bin metrekare inşaat alanına sahip olan ve tamamlandığında Türk Telekom İstanbul Bölge Müdürlüğü hizmet binası olarak kullanılması beklenen yapı, uzun süredir “kaba” inşaat olarak duruyordu. 

 

Kısa bir süre önce binanın çatısına iş makineleri çıkartıldı ve yıkım işlemi başladı. SÖZCÜ'nün edindiği bilgiye göre, önceki yönetim tarafından onay verilen binanın tasarımı, yeni yönetim tarafından beğenilmedi ve bu nedenle projede değişikliğe gidildi. Komşu parselde yer alan eski yapıların da yıkılmasıyla biri 25 diğeri 10 kattan oluşan iki bloklu yeni bir plaza inşa edileceği öğrenildi. Eski projenin rafa kalkmasıyla milyonlarca liralık inşaat harcaması çöpe giderken, yıkım işlemlerinin ardından yeni proje için belediyeye başvurulacak. Mimari çizimleri devam eden hizmet binasında TT Akademi, IPTV gibi birimlerin de yer alması bekleniyor. İnşa edilecek bina, çok sayıda banka, sigorta ve şirket genel müdürlüğüne komşu olacak.