Türk turizmi İzmir'de tartışılacak!

Türk turizmi İzmir'de tartışılacak!Sektörün seçkin isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı "2013 Türkiye Turizmi Değerlendirmesi ve Beklentileri Turizm Zirvesi" konulu panel, 5 Aralık Perşembe günü İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirilecek.Türkiye 'nin turizm alanındaki en önemli buluşmalarından Travel Turkey  İzmir  Turizm Fuar ve Konferansı, 5 Aralık'ta kapılarını ziyaretçilerine 7 ’nci kez açacak.


İzmir Fuarcılık Hizmetleri Kültür ve Sanat İşleri Tic. A.Ş. (İZFAŞ) Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) ve Hannover Fairs Turkey Fuarcılık A.Ş. işbirliğiyle İzmir Uluslararası Fuar Alanı’nda organize edilecek, 5-9 Aralık'ta açık olacak fuarda, 20’ye yakın ülke, 60’tan fazla il ve 850’yi aşkın firma yer alacak. 


2014 sezonuna ilişkin bağlantıların kurulacağı Travel Turkey İzmir Fuar ve Konferansı’nda Çanakkale partner il, Mısır partner ülke olarak katılacak.


Yerli ve yabancı turizm profesyonellerini İzmir'de bir araya getirecek organizasyonda Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği (ETİK) tarafından Türk turizm sektöründeki yenilikler ve gelişmelerin ele alınacağı bir panel de düzenlenecek.


Sektörün seçkin isimlerinin konuşmacı olarak katılacağı "2013 Türkiye Turizmi Değerlendirmesi ve Beklentileri Turizm Zirvesi" konulu panel, 5 Aralık Perşembe günü İzmir Uluslararası Fuar Alanında gerçekleştirilecek.


Panelde, "Türkiye 2013’i nasıl geçirdi, yeni dönem Türkiye’nin turizmdeki hedefleri, Türkiye ve Ege Bölgesi’nin turizm rotasında yaşanabilecek değişiklikler" gibi başlıklar ele alınacak.


- "İzmir yeni destinasyonlar kazanacak"


Ege Turistik İşletmeler ve Konaklamalar Birliği Başkanı ve Türkiye Otelciler Birliği (TÜROFED) Başkan Yardımcısı Mehmet İşler, Travel Turkey İzmir ile kentin, turizm sektörüne yeni destinasyonlar kazandıracağını ve ülke ekonomisinin gelişimine önemli ölçüde katkı sağlayacağını belirtti.


İşler, şunları kaydetti:


“Yerli ve yabancı turizm profesyonellerini bir araya getirecek olan Travel Turkey İzmir Fuarı’nda, ETİK olarak ‘Türkiye turizm değerlendirmesi ve 2013 beklentileri turizm zirvesi’ konulu bir panel düzenliyoruz. Bu panel, sektörümüz için yaşamsal önem taşıyan soruların yanıtlarını birlikte aramak, çözüm önerileri geliştirmek, düşüncelerimizi paylaşarak sektörümüz için gereken önlemleri almak amacıyla, son derece önemli isimlerin konuşmacı olarak yer alacağı bir konferans olma niteliği taşıyor. Bunun yanı sıra ETİK standımızla, fuar süresi boyunca ziyaretçilerimizi fuar alanında ağırlamak istiyoruz."


Özellikle uluslararası ziyaretçilerin büyük ilgi göstermesi beklenen Travel Turkey İzmir’de, Türkiye’nin turizm zenginlikleri, farklı destinasyonları yerli ve yabancı turizm yatırımcılarına, acentelere, satın alıcılara ve tatil planı yapan son tüketicilere tanıtılacak.


Bu yıl Bosna Hersek, Karadağ, Sırbistan ve Balkanlar’da çeşitli otel, turistik tesislerin kapsamlı tanıtım ve turizm olanakları sunumları da olacak.


AA