Turkeybuild İzmir 5-8 Kasım'da!

Turkeybuild İzmir 5-8 Kasım'da! Turkeybuild İzmir 5-8 Kasım'da!

YEM Fuarcılık tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir, 5 - 8 Kasım 2015 tarihlerinde, yeni fuar alanı Fuar İzmir'de, bölgenin yapı sektörü profesyonellerini bir araya getirecek.YEM Fuarcılık tarafından bu yıl 21'incisi düzenlenen Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir, 5 - 8 Kasım 2015 tarihlerinde, yeni fuar alanı Fuar İzmir'de, bölgenin yapı sektörü profesyonellerini bir araya getirecek. 350'yi aşkın katılımcı firmanın binlerce ürün çeşidini yaklaşık 30 bin ziyaretçiyle buluşturacak olan fuar, turizm sezonunun bitimiyle beraber hareketlenen inşaat malzemeleri pazarına her yıl olduğu gibi bu yıl da ivme kazandıracak. Turizm yapılarının yanı sıra yazlık konut yatırımları ve tadilat çalışmaları ile Türk yapı malzemeleri sektörü için büyük önem taşıyan bu dinamik pazar için bölgenin sektör profesyonelleri Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir'de bir araya gelecek. Sektördeki en son teknoloji, ürün ve hizmetlerin yer alacağı fuar, yaratacağı yeni iş ve işbirliği fırsatlarıyla da ticari bir platform oluşturuacak.

ITE Turkey ve YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir'in verimli bir ticari platform olarak, Ege ve Akdeniz bölgesinin inşaat yatırımlarına katkıda bulunacağını söyledi. Başer, "Sırasıyla önce İstanbul sonra da Ankara'da düzenlediğimiz fuarlarımızın ardından Ege ve Akdeniz Bölgesi'ndeki yapı profesyonellerini Kasım ayında İzmir'de düzenleyeceğimiz Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir'de bir araya getiriyoruz. YEM Fuarcılık olarak, yapı sektörü odağındaki 38 yıllık uzmanlık ve tecrübeyle, verdiğimiz hizmetlere her yıl yenilerini ekleyerek geliştirdiğimiz fuarımız, yaratacağı yeni iş ve işbirliği fırsatları ile bu yıl da bölge ve ülke ekonomisine katkı sağlayacaktır. Tüm sektör profesyonellerini bu önemli buluşmada yerlerini almaya ve sektörün yeniliklerini görmeye davet ediyoruz" dedi.

Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir'in,  İzmir  ve bölge için yapı sektöründeki en önemli ticari platform olduğunu söyleyen Başer, 109,9 milyar dolarlık milli gelir üreten 10.64 milyon nüfuslu bölgenin 2014 yılında 7.7 milyar dolarlık inşaat harcamalarıyla Türkiye genelinden yüzde 10.4 pay aldığını belirtti. Yapı Fuarı - Turkeybuild İzmir ile önemli bir destek verdikleri bölgenin yapı malzemesi pazar büyüklüğünün 2014 yılı itibarıyla 5.4 milyar dolar olduğunu, 2014 yılında 52.1 milyar dolar olan Türkiye inşaat/yapı malzemeleri pazarının ise yüzde 10'unu oluşturduğunu belirtti. Başer, İzmir ve bölgesinin, 2014 yılında, 118 bin 375 adet konut ruhsatıyla Türkiye geneline göre yüzde 11.7'lik paya, konut dışı bina yatırımlarında ise 4 bin 170 adet ruhsatla, Türkiye genelinde yüzde 18.86'lık paya sahip olarak bölgenin Türk yapı sektörünün büyümesinde önemli rol aldığını vurguladı.Yeni Asır