Türkiye İMSAD Haziran 2018 Sektör Raporu'nu açıkladı!

Türkiye İMSAD Haziran 2018 Sektör Raporu'nu açıkladı!İnşaat Malzemeleri Sanayi Bileşik Endeksi Haziran 2018 sonuçlarına göre; 1,91 puan daha düşen endeks 96,72 puan olarak gerçekleşti. Böylece Bileşik Endeks, son üç ayda 4,60 puan geriledi. 


Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği (Türkiye İMSAD) tarafından her ay düzenli olarak yayınlanan İnşaat Malzemeleri Sanayisi Bileşik Endeksi’nin Haziran 2018 verileri açıklandı.

İnşaat malzemeleri sanayisinde faaliyetler, Haziran ayında bir önceki aya göre gerileme gösterdi. Ramazan ayının geleneksel etkisi, bayram ile birlikte çalışılan gün sayısının azalması ve erken seçim inşaat setörüne yansıdı.

Faaliyet Endeksi, Haziran ayında bir önceki aya göre 4,0 puan geriledi. Güven Endeksi’nde Haziran ayında gerileme yavaşlayarak devam etti. Geçen yılın Haziran ayında 5,5 puan olan Güven seviyesi 1,1'e düştü.

Türkiye ekonomisi, inşaat sektörü ve inşaat malzemeleri sanayisi Haziran ayında yavaşlayarak sürdü. İnşaat malzemeleri sanayisine ilişkin beklentiler Haziran'da sınırlı ölçüde düşüş gösterdi.