Türkiye'nin en büyük tam otomatik otoparkı İzmir'de açılıyor!

Türkiye'nin en büyük tam otomatik otoparkı İzmir'de açılıyor!

İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından Bayraklı'da inşa edilen tam otomatik otopark Mayıs ayında hizmete açılacak.İzmir Büyükşehir Belediyesi şehrin otopark ihtiyacını karşılamaya yönelik yatırımlarına devam ediyor.  İzmir  Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Karabağlar'da geçen yıl 160 araç ve 38 motosiklet kapasiteli Selvili Yeraltı Otoparkı'nı hizmete alan Büyükşehir Belediyesi, Bayraklı'da yeni kent merkezi ve Adalet Sarayı'nın bulunduğu bölgede artan otopark ihtiyacına yanıt vermek için tam otomatik otopark inşa ediyor. 636 araçlık kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük tam otomatik otoparkı olacak  Smyrna Tam Otomatik Otoparkı Mayıs ayında hizmete girecek.

Türkiye nin en büyük tam otomatik otoparkı İzmir de açılıyor!

Göreve gelirken verdiği, kentteki otopark sorununu en kısa sürede çözüme kavuşturacağı yönünde verdiği sözü anımsatan Başkan Soyer, “İzmir genelinde 62 bin araçlık otopark kapasitesini en kısa sürede en az 100 bin araca çıkaracağımızı söylemiştik. Bayraklı ve İzmir, Smyrna Tam Otomatik Otoparkı ile yeni ve modern bir otoparka kavuşacak” dedi.

Türkiye nin en büyük tam otomatik otoparkı İzmir de açılıyor!

Yeşil bina 

İzmir Adalet Sarayı'nın da aralarında yer aldığı büyük iş merkezlerine ev sahipliği yapan Bayraklı Salhane Mahallesi'nde bin 100 metrekarelik alanda çelik konstrüksiyondan yapılan 44 metre yüksekliğindeki otopark, 18 araç park katından oluşuyor. Adını bulunduğu Bayraklı Smyrna meydanından alan Smyrna Tam Otomatik Otoparkı’nın 12 katında binek, 6 katında ise yüksek araçlara yer verilecek. Giriş katından aynı zamanda 6 araç giriş veya çıkış yapabilecek. Tamamen otonom bir sistem ve hız-enerji verimliliği yüksek yazılımla hizmet verecek otoparkta, bir aracın getirilme süresi 3,5 dakika olacak. Binanın zemin katında sürücülerin araçlarını bekleyecekleri fuaye alanı ve gişe bulunacak. Çevre yapılarla uyumlu mimarisiyle dikkat çeken tam otomatik otoparkın zeminden 12 metre yüksekliğe kadar olan cephesi yeşil bitki örtüsü ile fark yaratacak. Otopark yaklaşık 42 milyon liralık yatırımla hizmete alınacak.

Bayraklı ve Bornova'da yeni yapılacak konutlar mecliste!