TURYAP, yabancı alıcılara hem satış hem rehberlik yapacak!

TURYAP, yabancı alıcılara hem satış hem rehberlik yapacak! TURYAP, yabancı alıcılara hem satış hem rehberlik yapacak!

Türkiye'den 250 bin dolarlık gayrimenkul alan yabancı alıcılara vatandaşlık verileceği kararı yabancı yatırımcıların gözünü Türkiye'ye çevirmesini sağladı. Türk firması TURYAP gelen talebe cevap vermek için Türkiye'ye yatırım yapacak yabancılara hem satış hem de rehberlik yapacak. 


TURYAP, yabancıların Türkiye'de yatırım taleplerinin artmasına bağlı olarak Arap Ülkeleri, Çin, İran, Türki Cumhuriyetler, Rusya ve Avrupa masaları kurdu. Kurulan masalar yabancılara satışın geliştirilmesi, Türkiye’ye yatırımcı getirmek ve Türk vatandaşı olmak isteyen kişilere rehberlik etmek için hızlı çözümler sunmayı hedefliyor.  

TURYAP tarafından kurulan masalarda 250 bin dolar ve üzeri gayrimenkul yatırımı yapanların Türk vatandaşlığı başvurusuna uygun şekilde alınması, Türk vatandaşlığına başvuru işlemleri, ikamet işlemleri, banka hesaplarının açılış işlemleri, ticaret yapmak isteyenler için şirket kuruluşu ile ilgili işlemler, yabancı yatırımcılar için lojistik arsaları, organize sanayi sitesi kurulumuna uygun arsa bulunması, yabancı yatırımcılar için fabrika, şirket yönetim binaları, üretim tesisleri, otel, okul binası temini, uluslararası standartlarda gayrimenkul değerleme raporlarının hazırlığı gibi hizmetler sunulacak. 

Ev alana danışmanlık Turyap’tan 

Şirket gayrimenkul alımında ve vatandaşlık işlemlerinde yabancılara hizmet vererek bu birimler aracılığı ile yabancıların gayrimenkul alımları için proje gezdirme ve yer gösterme hizmetleri de sağlayacak. Türk vatandaşlığı hakkı kazananlara ise danışmanlık hizmeti sağlanacak. 

Geliri Dolar ve Euro olanlar için Türkiye’deki emlak fiyatlarının dünya ortalamasına göre cazibesini koruduğunu anlatan Turyap Genel Müdür Yardımcısı Deniz Çağlar: “Turyap olarak 34 yıllık bilgi birikimimizle ve gayrimenkul aracılık sektöründeki tecrübemizi uluslararası arenaya taşıyoruz. Yurt genelinde ve yurt dışındaki TURYAP temsilcilik sayımız 300’e yaklaştı. Türkiye’nin 50’ye yakın şehrinde varız. Almanya, İngiltere, Romanya, Hollanda, Yunanistan, Ukrayna, Hollanda, Belçika ve Kıbrıs’ta temsilcilikler açtık. Son dönemlerde yurt dışından Türkiye’de gayrimenkul almada yoğun bir talep var. Bu taleplere Genel Müdürlük bünyemizde oluşturduğumuz Arap Ülkeleri, Çin, İran, Türki Cumhuriyetler, Rusya ve Avrupa masaları ile doğru, güvenilir, gerçek değerinde fiyat garantisi ile hizmet veriyoruz. Özellikle Çin, İran, Rusya ve Arap Ülkelerinden yoğun bir talep var. Site içinde, kapalı otopark, açık-kapalı yüzme havuzu, Türk hamamı, sauna, fitness center ve sosyal donatı alanları olan projeler tercih ediliyor. Şehir merkezine ve AVM’lere yakınlık; havalimanı, limanlar, metro gibi ulaşım desteği olan lokasyonlar da tercihler arasında. Gelen taleplere Türkiye’nin birçok noktasındaki temsilcilerimizle yanıt veriyoruz. İnşaat şirketleriyle özel anlaşmalar yaparak avantajlı fiyatlar alıyoruz. Turyap’a sağlanan avantajlı fiyatları gerek yerli gerekse yabancı alıcılara sunuyoruz” açıklamasını yaptı.