03 / 07 / 2022

Uber, Rus Teknoloji Şirketi Yandex ile Ortaklığını Bitiriyor!

Uber, Rus Teknoloji Şirketi Yandex ile Ortaklığını Bitiriyor!

Uber, Yandex Taxi'deki pay satışını hızlandırma kararı alarak, ortaklığı sonlandıracaklarını açıkladı...Rusya ve Ukrayna savaşı sonrası bir açıklama da Uber’den geldi. Uber, Rus teknoloji şirketi Yandex ile taxi servisi ortaklığından doğan Yandex Taxi'deki payının satılmasına hız vereceğini duyurdu. Yandex Taxi'de yüzde 29 payı bulunan Uber’in, Yandex Taxi Yönetim Kurulu'nda yer alan tüm yöneticilerinin de görevlerinden istifa edeceği açıklandı.

Uber, Rus Teknoloji Şirketi Yandex ile Ortaklığını Bitiriyor!

2021 sonunda 800 milyon dolar piyasa değeri biçilen Yandex Taxi'deki payının satışı ve dolayısıyla Yandex Taxi Yönetim Kurulu'nda yer alan 3 Uber yöneticisinin de görevlerinden ayrılacağı duyuruldu.

Habertür’te yer alan habere göre; Yandex Taxi'ye 2017 yılında yatırım yapan Uber, geçmiş dönemlerde paylarının bir kısmını elinden çıkartmıştı. Ancak kalan yüzde 29'luk payın satışı için düğmeye basan Uber’in satışı hızlandıracak farklı alternatifleri de değerlendirdiği bildirildi.

Uber, Yeni Havalimanı'nı gözüne kestirdi!

 

 Sorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.