Ülke ekonomisinin itici gücü; İnşaat!

Ülke ekonomisinin itici gücü; İnşaat!

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, Türkiye genelinde konut satış verilerindeki artışı değerlendirdi. Türkiye genelinde konut satışları 2017 Temmuz ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 42,4 oranında artış gösterdi. Temmuz ayında artış sonucunda konut verileri  115. 869 olarak kayıtlara geçti.  

 

Konut satışlarında, İstanbul 18.083 konut satışı ve yüzde 15,6 ile en yüksek payı alırken İstanbul’u, 11.669 konut satışı ve yüzde 10,1 pay ile Ankara, 6.509 konut satışı ve yüzde 5,6 pay ile  İzmir  sırası ile takip etti .

 

TÜİK tarafından açıklanan bu verilere göre  Türkiye ekonomisi bir önceki yılın aynı çeyreğine göre yüzde 5,1 büyüme gösterdi. 

 

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan da bu verileri değerlendirerek, sektörün Türkiye ekonomisinin itici gücü olduğunu söyledi. 

 

Kiracıları da ev sahibi yaparak ülke ekonomisine katkı sağlamak istediklerini dile getiren Ceylan, Türkiye inşaat sektörünün Türkiye’nin en büyük istihdam sağlayan kollarından biri olduğunu da vurguladı.