Uluhan Grup iflas etti!

Uluhan Grup iflas etti!

İstanbul Esenyurt'ta satışını yaptığı binlerce dairesi yarım kalan Uluhan Grup için mahkeme iflas kararı verdi...
9 yıl önce temeli atılan projesini tamamlayamayan Uluhan Grup için tasfiye süreci başladı. İflasına karar verilen Uluhan Grup'un 2 bine yakın daire ve dükkan inşa etme planı söz konusuydu.

Uluhan Grup’un ortağı Taha Aktülün için 2016 yılında 404 yıl hapis istemiyle dava açılmıştı.

Diken'den Ali Çiçek'in haberine göre; Bakırköy 2. Asliye Ticaret Mahkemesi, Uluhan Grup Enerji İnşaat Sanayi Ticaret Limited Şti. için iflas kararı verdi. İflas kararı 26 Haziran olarak kayıtlara yansıdı.

Ticaret sicil gazetesi kayıtlarına göre iflasına karar verilen Uluhan Grup, 3 ortaklı görünüyor. 3 milyon TL sermayeli şirketin ortakları arasında Süleyman Demirhan, Taha Aktülün ve Mustafa Memiş yer alıyor. Demirhan ve Memiş yüzde 25’er, Aktülün ise yüzde 50 hissenin sahibiydi.

2 bine yakın daire

Uluhan Grup 2 büyük projeyle gündemdeydi. Biri Acunkent, diğeri ise Babil Kuleleri. Babil Kuleleri projesinde 1050 konut 151 de ticari birim bulunuyordu. Acunkent’te ise 670 konut 185 de ticari birimin yapılması planlanıyordu.

Mağdurlar ortada kaldı

Fakat, projeler tamamlanamadığı gibi çok sayıda daire de ikinci kişilere satıldı. Mağdurlar, kurdukları derneklerle seslerini duyurmaya çalışıyor.