04 / 02 / 2023

Ulusal Kalite Ödülleri'ne Gayrimenkul Sektöründen Aday Gösterilen İlk Kuruluş: Soyak

Ulusal Kalite Ödülleri'ne Gayrimenkul Sektöründen Aday Gösterilen İlk Kuruluş: Soyak

Türkiye Kalite Derneği ( KalDer ) tarafından düzenlenen Ulusal Kalite Ödülleri'ne katılan Soyak, Büyük Ölçekli İşletmeler Kategorisi'nde 'finale' kaldı. EFQM Mükemmellik Modeli esas alınarak yapılan değerlendirme sonucunda finale kalan Soyak, gayrimenkulTürkiye'nin kalite adına en büyük organizasyonu olan Ulusal Kalite Ödülleri, 1993 yılından bu yana, titiz değerlendirmeler sonucu sahiplerini buluyor. Çeşitli sektörlerden birçok kuruluşun başvurduğu yarışmada Soyak, kalite konusunda aldığı çok sayıda belge ve düzenleyici çalışma sayesinde finale kalmaya hak kazandı.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Soyak Genel Müdürü Emre Çamlıbel; kalitenin çok uzun bir süreç olduğunu, sürdürülebilir ve kararlı çalışmalar sonucunda bu sürecin sonuçlarının alınabileceğini belirtiyor. Soyak'ın dünya standartlarınca kabul gören iş yapış anlayışı çerçevesinde ilerlemesini sürdürdüğünü belirten Çamlıbel, 'İş süreçlerimizin tamamında kaliteyi gözetiyoruz. Bugüne kadar aldığımız ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, OHSAS 18001 İş Sağlığı ve Güveliği Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi gibi belgeler bu anlayışımızın bir göstergesidir. Sadece kendi çalışmalarımızda değil, işbirliği içerisinde olduğumuz tedarikçi firmalarımızı da bu yolculuğa dahil ederek, sektörümüzde kalite anlayışı çerçevesinde iş yapan kuruluş sayısını artırmaya çalışıyoruz' dedi. Bu kapsamda Mayıs ayı içerisinde, 6 tedarikçi firma, Soyak'ın desteği ile Ulusal Kalite Hareketi'ne katıldı.

Müşteri memnuniyeti, verimlilik ve kârlılığın yolunun kalite anlayışından geçtiğini belirten Emre Çamlıbel, KalDer ile bu konuda birçok çalışmaya imza attıklarını belirtti. 'Değer Zincirinizi Ulusal Kalite Hareketi İle İyileştirin' projesini bu işbirliğinin güzel bir örneği olduğunu belirten Çamlıbel, KalDer ile sürdürülen bu projenin, Toplam Kalite Yönetimi'nin sektörün geneline yayılmasının sağlanması temeline dayandığını sözlerine ekledi.

Kurumsal yapısı içerisinde Yönetim Sistemleri Takımı ve Kalite Yönetim Sistemleri görev takımını barındıran Soyak ayrıca, işbirliğinde bulunacağı tüm firmaların İSO 9001 belgesine sahip olmasına dikkat ediyor.
Geri Dön