27 / 06 / 2022

Ümraniye'de kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantıları yapılıyor!

Ümraniye'de kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantıları yapılıyor!

İstanbul Ümraniye Belediyesi ilçe genelinde kentsel dönüşüm çalışmaları için Elmalıkent Mahallesi’nde hizmete açılan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor. Ümraniye Belediyesi tarafından Ümraniye’nin bazı mahallelerinde yaşanan kentsel dönüşüm sorunlarını çözmek için hizmete açılan Kentsel Dönüşüm Ofisi’nde uzman personel tarafından Elmalıkent Sitesi Yöneticileri ve mahalle sakinlerine bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.

Ümraniye de kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantıları yapılıyor!

Ümraniye Belediyesi'nde yer alan habere göre; açılan bu ofis sayesinde vatandaşlar, Kazım Karabekir Mahallesi imar planında kalan altı mahalle hakkında doğrudan bilgilendirilip, ada/parsel bilgisi ile arsaları ile ilgili imar durum bilgilerini de öğrenebilecekler. Vatandaşlar, mevzuata göre yararlanabileceği kentsel dönüşüm uygulamalarını buradan öğrenerek kendisine en uygun olanı talep edebilecekler. 

Diğer yandan riskli alan, rezerv yapı alanı, kentsel dönüşüm alanları ile uygulamadaki avantaj ve dezavantajları buradan öğrenebilecekler. Arsalarıyla ilgili bilgilerini alan vatandaşlar, uygulama birliği içinde olacağı diğer parsel malikleri ile ofiste buluşarak ortak kararlar alarak değişime katkıda bulunabilecekler.

Ümraniye de kentsel dönüşüm bilgilendirme toplantıları yapılıyor!

Kentsel dönüşümle ilgili her türlü soru ve problemlerin çözüme kavuşabileceği Kentsel Dönüşüm Ofisi aynı zamanda kamu kurumlarının, iştirak şirketlerinin ve yatırımcı firmaların da vatandaşla buluştuğu odak noktası haline gelecek. Konusunda uzman mühendis ve mimarlarla, kentsel dönüşümde taraf olan herkesin uzlaşması noktasında yapılacak tüm çalışmalar bu ofiste gerçekleştirilecek.

Ümraniye Elmalıkent Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı!