27 / 06 / 2022

Ümraniye'de kentsel dönüşüm projeleri tam gaz!

Ümraniye'de kentsel dönüşüm projeleri tam gaz!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ümraniye'de kentsel dönüşüm projelerinin hız kesmeden devam ettiğini söyledi.Merakla beklenen Ümraniye Millet Bahçesi'nin açılış töreni, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla resmen yapıldı. Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre,  Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, Ümraniye Millet Bahçesi açılış töreninde kentsel dönüşüm projeleriyle ilgili önemli açıklamalar yaptı.

Ümraniye de kentsel dönüşüm projeleri tam gaz!

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum,  TOKİ  eliyle 160 bin metrekare alana sahip Osmangazi Millet Bahçesi, 70 bin metrekarelik Yamanevler Millet Bahçesi'nin de Ümraniye'de inşa edileceğini kaydetti. 

Murat Kurum sözlerine şu şekilde devam etti:  "Hemen yanı başımızda Hekimbaşı Kentsel Dönüşüm Projemiz var ve bu projede 700, Parseller Mahallesi'nde de 560 tane olmak üzere 1260 kentsel dönüşüm konutumuzu da Ümraniye'mize kazandırıyoruz. Ayrıca, İller Bankamız eliyle belediyemizle birlikte Ümraniye'nin tam merkezinde trafiği rahatlatacak, otopark problemini bitirecek adımı attık ve 10 bin metrekarelik 350 araçlık kapalı otoparkı da Ümraniye'mizin hizmetine sunduk" 

Fatih'te büyük dönüşüm başlıyor!