Ümraniye Elmalıkent Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı!

Ümraniye Elmalıkent Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı!


Ümraniye Belediyesi’nin kentsel dönüşüm anlamında attığı önemli adımlardan biri olan Elmalıkent Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm ofisi açıldı.


Ümraniye'de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ile Ümraniye Belediyesi’nin işbirliğiyle hayata geçirilen Kentsel Dönüşüm İletişim Ofisi, Elmalıkent Mahallesi’nde düzenlenen törenin ardından açıldı. Açılışa Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Mahmut Eminmollaoğlu ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Ümraniye Belediyesi'nin sitesinde yer alan habere göre; kentsel dönüşüm ofisinin açılışında konuşan Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, “Bizim yaptığımız işlerde hep güzellik olur, kötülük olmaz. Mesele hizmet odaklı olduğu zaman AK Parti'nin 20 senedir Türkiye ve dışarıda yaptığı hizmetle görülmüştür ki vatandaşın problemi birebir çözülmüştür” dedi.

“Bizim yaptığımız işlerde hep güzellik olur”

İsmet Yıldırım, şunları söyledi: 

"Bizim yaptığımız işlerde hep güzellik olur, kötülük olmaz. Mesele hizmet odaklı olduğu zaman AK Parti'nin 20 senedir Türkiye ve dışarıda yaptığı hizmetle görülmüştür ki vatandaşın problemi birebir çözülmüştür. Kentsel dönüşüm kolay bir iş değil, ortada bir sorun var. Hükümetimiz, belediyemiz ve vatandaşımız el ele vererek bu sorunu çözecek. Arsaları zor şartlarda alarak kandırılmışlar tapu alamamışlar, birikim yapmışlar mülk yapmışlar. 135 bin kişinin iskan edildiği bu yerde 2B'ler çözülerek tapuları verilmiş. Mülkiyet haklarını tesis etmeye Cumhurbaşkanımızın talimatıyla AK Parti vermeye devam ediyor. Tapusunu vatandaşa veren devlet tekrardan neden alsın, böyle bir anlayış olabilir mi? Lütfen yanlış ifadelere aldırış etmeyin, bunları dinlemeyin. Biz yapmak için geldik, birileri kafanızı karıştırmak için geldi. Benim en iyi bildiğim konulardan birisi imar, planlama ve şehircilik. Herkes eşit miktarda imar haklarından istifade edecek."

Kentsel dönüşüm iletişim ofisine ilişkin bilgi paylaşan Yıldırım, “Bu kentsel dönüşüm ofisini hep beraber inşallah bugün açacağız, vatandaş kendi arazisinde neler olabileceğini buradan öğrenebilecek. Bu işin siyaseti olmaz, kimseye buradan ekmek çıkmaz. Birisine ekmek çıkarsa buradan hizmet ettiğimiz için bize çıkar, AK Parti'ye çıkar. Vatandaşta artık konuşmalardan bıktı, eylem istiyor, icraat istiyor, işte icraat" dedi.

Türkiye'de 1950'lerde kırsaldan kentlere olan göç hareketinin çarpık kentleşmeye sebep olduğuna dikkat çeken Ümraniye Kaymakamı Cengiz Ünsal ise, "2012'de yürürlüğe giren afetler öncesi alınması gereken tedbirler kapsamında ciddi adımlar atılmıştır. Ülkemiz dünyanın aktif deprem kuşağı üzerinde yer almaktadır. Depremle birlikte yaşamayı öğrenmemiz gerekmektedir. Kentsel dönüşüm, sağlıksız kent dokularının iyileştirilmesinde çok önemlidir. Kentsel dönüşüm ofisi tüm Ümraniyeli vatandaşların doğru cevabı alması için önemlidir" diye konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından protokolün katılımı ile kurdele kesilerek Kentsel Dönüşüm İletişim Ofisi hizmete açıldı.

Eyüpsultan İslambey'de Kentsel Dönüşüm Ofisi açıldı!