Ümraniyelilere 2B arazisi müjdesi!

Ümraniyelilere 2B arazisi müjdesi!İstanbul'un Ümraniye ilçesinde yer alan Kazım Karabekir, Hekimbaşı, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar ve Elmalıkent Mahallelerinin 1/1000 Uygulama İmar Planları İBB Meclisinden oy birliğiyle geçti.


Ümraniye'deki 13 bin 200 parsellik alan 2B alan içerisinde yer alıyor. Bu arazilerin 10 bin 200 parseli Kazımkarabekir bölgesindeki 6 mahallede bulunuyor. 

40 yıllık mülkiyet sorununu çözmek için çalışan Ümraniye Belediyesi, Ümraniyelilere müjdeli haberi verdi. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde görüşülen Ümraniye’nin Kazım Karabekir, Hekimbaşı, İnkılap, Topağacı, Dumlupınar ve Elmalıkent Mahallelerinin 1/1000 Uygulama İmar Planları İBB Meclisinden ittifakla geçti.

Ümraniyelilere 2B arazisi müjdesi!

Başkan teşekkür etti

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can mecliste söz alarak konuşma yaptı. karara teşekkür eden Can, "Ümraniyemizin Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Mahalleleri ile Kazım Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap mahallelerimizin bir kısmını içeren 1/1000 Uygulama İmar Planları bugün meclisimizin ittifakıyla kabul edildi. Geçen yıl da 1/5000’lik plan aynı şekilde ittifakla kabul edilmişti. Bugün de oy birliği ile 1/1000’lik planlar kabul edildi. 1/5000’lik ve 1/1000’lik planlarını hem Ümraniye Meclisinde hem de İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisi’nde ittifakla kabul eden ve Ümraniye’nin gelişimine katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum " ifadelerini kullandı.

Hasan Can 2B alanlarında çok güzel bir imar planı uygulamasının hayata geçeceğini ifade etti. Can konuya ilişkin şunları söyleyerek sözlerini tamamladı; "715 hektarlık alanda 10-15 yıl içinde; modern- sağlıklı yapılarla, nitelikli konut ve ticaret alanlarıyla, ulaşım akslarıyla bu mahallelerimiz örnek gösterilecek bir şehir haline gelecek. Bu vesileyle İBB Meclisi’nden ittifakla geçen imar planlarımızın ilgili mahallelerimize, ilçemize ve İstanbul’umuza hayırlı olmasını diliyorum”