Ümraniyelilere 2B arazi müjdesi!

Ümraniyelilere 2B arazi müjdesi!

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Kasım Ayı Meclis Toplantısında 2B Arazileri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. 


Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, Kasım Ayı Meclis Toplantısında 2B Arazileri ile ilgili önemli açıklamalar yaptı.  Yapılan açıklamaya göre; Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkılap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi. 

 

Ümraniye Belediye Meclisi Kasım Ayı 3. toplantısında, 2B arazilerinin 1/1000’lik planları, meclis üyeleri tarafından yapılan görüşmelerin sonunda oy birliği ile kabul edildi.

 

Ümraniye Belediye Meclis Salonu’nda yapılan toplantıya, Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can’ın yanı sıra; Ümraniye Belediye Meclis 1. Başkan Vekili Hüseyin Erdoğdu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Av. Mahmut Eminmollaoğlu, AK Parti Ümraniye İlçe Başkan Yardımcıları, Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis Üyeleri, mahalle muhtarları ve birim müdürleri katılım gösterdiler. 

 

Ümraniye Belediye Başkan Yardımcısı Maliki Ejder Batur 2B arazileri hakkında açıklamalarda bulundu. Batur: “AK Parti’nin iktidara gelmesiyle birlikte her alanda değişim başlamış oldu. 40 yıldır tapu konusuyla ilgili sorun yaşanan mahallelerde çözüm yolu bulundu. Tüm vatandaşlarımızın tapu alması için çalışmalar yaptık ve herkesin tapusunu almasını sağladık” dedi. Maliki Ejder Batur, “715 hektarlık alanda 10-15 yıl içinde; modern yapılar, nitelikli konutlarla bu mahallelerimiz örnek gösterilecek bir şehir haline gelecek. Bugün de 1/1000’lik planların ikinci ayağı gerçekleşiyor. Daha sonra da İBB Meclisinden 1/5000’lik planlar geçecek. Bu vesileyle bu planların hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

 

“Ümraniye’de imarı olmayan, düzgün yapılaşma imkânı bulunmayan hiçbir yer bırakmayacağız”

 


Başkan Hasan Can ise konuşmasına şöyle devam etti; 

 

Ümraniyelilere 2B arazi müjdesi!

 

“Böylesine güzel bir plan, komisyonda ittifakla geçtiği için çok mutluyum” dedi. Başkan Hasan Can, “715 hektarlık alandaki bütün evlerin bu imardan eksiksiz yararlanmasını sağlayarak, en kolay şekilde uygulamaya geçilmesi temin edildi. Bugün de meclisimizden 1/1000’lik planları geçiriyoruz. Yapılan bu planlarla, herkesin tapu aldığı bir süreci mümkün kıldık. İmar da herhangi bir gecikme olmadı. Herkes tapu alsın diye bu kadar bekledik” dedi.

 

Ümraniyelilere 2B arazi müjdesi!

 

 

Toplantı sonunda yapılan oylamalar ile Hekimbaşı, Topağacı, Dumlupınar, Karabekir, Elmalıkent ve İnkilap Mahallesinin bir kısmının imar planı oy birliği ile kabul edildi.