09 / 08 / 2022

Ünlü ekonomist Cüneyt Akman doların 30 lirayı ne zaman göreceğini açıkladı! Piyasaları şoke eden döviz iddiası

Ünlü ekonomist Cüneyt Akman doların 30 lirayı ne zaman göreceğini açıkladı! Piyasaları şoke eden döviz iddiası

Ekonomist Cüneyt Akman dolar kurunun önümüzdeki aylarda seyriyle ilgili çarpıcı bir iddiada bulundu. Dolar kurunun 30 liraya çıkacağını ileri süren Akman, tarih verdi. 

Merkez Bankası dün faiz kararı 14’te sabit tuttuğunu açıklamış, doların yükselmesini engelleyememişti. Bugün ise Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’ndan dikkat çeken bir hamle geldi. BDDK, finansal istikrarı sağlamak Türk Lirası cinsi ticari kredilere yeni düzenleme getirdiğini duyurmasının ardından 17.37 seviyesinde olan dolar, 16,52’ye düştü. Gram altın ise 1018 liradan 992 liraya kadar indi. 

Dolar kurunun seyriyle ilgili ünlü ekonomist Cüneyt Akman’dan çarpıcı bir iddia geldi. Akman, ülkenin acil bir döviz ihtiyacı olduğunu ve enflasyonun bu şekilde artış göstermesiyle birlikte dolar kurunun 30 liraya kadar yükseleceğini iddia etti. Akman, 2018 yılındaki dolardaki artışı hatırlatarak yeni dolar şokunun ise ne zaman yaşanabileceğini de tarih vererek açıkladı.

Ünlü ekonomist Cüneyt Akman doların 30 lirayı ne zaman göreceğini açıkladı! Piyasaları şoke eden döviz iddiasıSorumluluk Reddi Beyanı: Emlakkulisi.com’da yer alan haberler ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. Emlakkulisi.com herhangi bir emtia veya dijital varlığın satın alınmasını veya satılmasını önermez. Emlakkulisi.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle Emlakkulisi.com'da yer alan haber ve makalelerin editörleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, haberlerdeki emtia, şirket, varlık veya hizmetler ile ilgili herhangi bir işlem yapmadan önce kendi araştırmalarını yapmalıdır.