14 / 08 / 2022

Ünye Bisiklet Yolu Projesi'nde menfez inşaatı başladı!

Ünye Bisiklet Yolu Projesi'nde menfez inşaatı başladı!

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler, inşaatı devam eden Ünye Bisiklet Yolu Projesi hakkında açıklamalarda bulundu. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler’in seçim vaatlerinden biri olan Ünye Bisiklet Yolu Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Mehmet Hilmi Güler projede gelinen son durum hakkında bilgi aktardı. 

İlçe merkezinde Çamlık ile otogar arasında kalan 5 kilometrelik alanda uygulanan proje; kent estetiğine katkı sağlaması, çevre dostu proje olması, sportif faaliyet yapılan alanları arttırması ve yapıldığı konum itibariyle rahatlıkla ulaşılabilecek bir yerde olmasıyla Ünyeli vatandaşların beğenisini kazanıyor. 

Proje hakkında yorum yapan Ünyeli vatandaşlar, “Yapılan Bisiklet ve Yürüyüş Yolu projesiyle Büyükşehir Belediyesi memnuniyetimizi kazandı” dedi.

Ünye Bisiklet Yolu Projesi nde menfez inşaatı başladı!

Ünyeli vatandaşlar görüşlerini şöyle aktardı: 

“Ünye sahil bandında uygulanan bu projeyle güzel bir iş çıkarılacağına inanıyoruz. Ünyeli vatandaşlarımıza iyi bir hizmet yapılıyor. Buranın hem bisiklet yolu olarak hem de yaya yolu olarak kullanılması bizler için fevkalade olmuş olacak. Aynı zamanda konumu itibariyle de buraya yapılmış olması herkesin rahatlıkla ulaşabilmesini sağlayacak. Şu an tamamlanmamasına rağmen bu haliyle bile bizlerde güzel bir intiba oluşturuyor. Halkımıza böyle bir memnuniyeti yaşattığı için Ordu Büyükşehir Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyoruz. Bu tür çalışmaların ilimiz ve ilçemizde devam ettirilmesini diliyoruz.”

PROJEDE SON DURUM 

Otogar mevkiinden başlayan Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi’nde Büyükşehir Belediyesi ekipleri Çamlık güzergahı üzerinde çalışmalarına devam ediyor. Otogar ve Tabakhane Deresi arasında taş duvar, tahkimat imalatları, sulama ve elektrik hattı çekilmesi, beton döküm ve bordür döşenmesi işlerini tamamlayan ekipler, aydınlatma direkleri montajı ve peyzaj düzenleme işlerine başladı.  Tabakhane Deresi’nden iskele istikametinde ise betonlama işleri tamamlanarak, iskele mevkiinde bulunan menfez inşaatına başlandı. Kaldırım söküm ve betonlama işleri ile elektrik hattı çalışmaları ise iskele 100. Yıl Restoranı arasında devam ediyor. Hava şartlarının asfalt dökümüne müsait hale gelmesiyle birlikte ekipler tüm alt yapı, bordür, beton ve toprak tesviye işlerinin tamamlanması planlanıyor. 

Ünye Bisiklet Yolu Projesi'nde son durum ne?