11 / 08 / 2022

Ünye Bisiklet Yolu Projesi'nde son durum ne? 

Ünye Bisiklet Yolu Projesi'nde son durum ne? 

Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Ünye'de başlatılan Bisiklet yolu Projesi'nde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Sağlıklı bir şehir profili oluşturmak ve sportif faaliyetleri kent geneline yaymak isteyen Ordu Büyükşehir Belediyesi, Ünye ilçesi sahilinde bulunan 5 kilometrelik güzergahta yapımına devam ettiği Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi ile her yaştan vatandaşa alternatif ulaşım güzergahı sunacak.

Ünye Bisiklet Yolu Projesi nde son durum ne? 

Ordu Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre; proje kapsamında açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Coşkun Alp şehre sağlıklı, güvenli ve çevre dostu bir proje kazandırılacağını söyledi.

Ünye Bisiklet Yolu Projesi nde son durum ne? 

Genel Sekreter Alp sözlerine şunları söyledi:

“Ekiplerimiz Çamlık ve otogar arasında kalan güzergahta bisiklet ve yürüyüş yolu çalışmalarına devam ediyor. Projede; taş duvar ve tahkimat imalatları, sulama ve elektrik hattı, beton döküm ve bordür döşeme işleri tamamlandı. Ardından ekiplerimiz aydınlatma direkleri montajı ve peyzaj düzenleme işlerine başladı. Tabakhane Deresi’nden iskele istikametine beton yol çalışması ise devam ediyor. Hava şartlarının asfalt dökümüne müsait hale gelmesiyle birlikte 5 kilometre mesafedeki güzergahta çalışmalar tamamlanmış olacak. İnşallah kalan işleri de tamamlayarak şehrimizde sağlıklı, güvenli ve çevre dostu bir projeyi hayata geçirmiş olacağız.”

Ankara Büyükşehir'in Bisiklet Yolu Projesi'nde ilk etap tamamlandı!