Ünye Oto Galericiler Sitesi Projesi hazırlandı!

Ünye Oto Galericiler Sitesi Projesi hazırlandı!Ünye Belediyesi Şubat Ayı olağan meclis toplantısı meclis toplantı salonunda gerçekleştirildi. Toplantıda organize sanayi bölgesi ve oto galericiler sitesi projeleri konuşuldu.


Ünye Belediyesi Şubat Ayı olağan meclis toplantısı meclis toplantı salonunda yapıldı. Ünye Belediyesi'nde yer alan habere göre, meclis toplantısında gündem maddelerine geçilmeden önce çalışmalar ve projeler hakkında açıklamalar yapan Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, projeler ve çalışmalar hakkında konuştu.

ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİNDE YATIRIM AŞAMASINA GELİNDİ

Ünye Organize Sanayi Bölgesi projesinde yatırım aşamasına gelindiğini ve projenin hayal olmaktan çıktığını belirten Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Organize Sanayi çalışmalarımızda önemli bir noktaya geldik. Bugün itibariyle 246 dönüm OSB yerini değerini ödeyerek almayı düşünen işadamlarımız hazır hale geldi. Yine OSB ile ilgili günü dolmuş olan ve ödenmesi gerek miktar ile ilgili Ordu Valiliğimiz bir çalışma yürütüyor ve neticeleneceğini düşünüyoruz. Böylece Ünye Organize Sanayi Bölgemizin hayal olmaktan çıkıp gerçekleşeceğini söyleyebiliriz. 6 Şubat Çarşamba günü ise OSB İl Müdürlüğümüz ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile birlikte yatırım yapacak olan iş adamlarımız Ünye Ticaret ve Sanayi odasında toplantı yapacaklar ve yatırım süreci netleşmiş olacak” şeklinde konuştu.

OTO GALERİCİLER SİTESİ PROJESİ HAZIRLANDI

Oto Galericiler Sitesi projesinin Ordu Büyükşehir Belediyesi ile birlikte ortak bir şekilde hazırlandığını söyleyen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Oto Galericiler Sitesi ile ilgili proje çalışmamız bitti. Bu konuda Ordu Büyükşehir Belediyemizle ortak bir proje yürütüyoruz” dedi.

TABAKHANE DERESİ BATI YAKASI YOL ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Tabakhane Deresinin batı yakasında çalışmaların devam ettiğini söyleyen Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, Meclis üyelerinin çalışmaları yerinde görmesini tavsiye etti. Sezgül, yaptığı açıklamada, “Oldukça güzel bir yol çalışması gerçekleştiriyoruz. Yine İmam Hatip Lisesinin yanında dere yatağına kadar 2 adet 10’ar metre genişliğinde yol açarak hizmete sunduk. Ayrıca güzel havaları fırsat bilmek açısından sanayinin yanından denize doğru olan bölümde üstten yol açma çalışmalarına da hemen başlayacağız” dedi.

ÜNİVERSİTE ALANI İLE İLGİLİ ÇALIŞMALAR PLANLI ŞEKİLDE SÜRÜYOR

Ünye Fakülte alanı ile ilgili de çalışmaların aralıksız devam ettiğini belirten Ünye Belediye Başkan Vekili Mehmet Yaşar Sezgül, “Şu anda Ordu Üniversitesi’nin, Orman Bölge Müdürlüğü’nden o alana yapılması planlanan binalarla ilgili görüş talebi bulunuyor. O talebin neticesini bekliyoruz” diye konuştu.