Uphill Mall'daki ticari birimlerin ikisi satıldı

Uphill Mall'daki ticari birimlerin ikisi satıldıUphill Court Ataşehir projesindeki ticari birimlerin ilk ikisi satıldı.


Teknik Yapı imzasını taşıyan Uphill Court Ataşehir ile birlikte çevresindeki yerleşim birimlerinde yaşayan yaklaşık 30 bin kişiye hitap edecek olan Uphill Mall'daki alışveriş ve ticaret merkezlerinin ikisi buyük bir çekişme ile süren açık arttırma sonucu toplam 23 milyon YTL'ye sahiplerini buldu.
Uphill Court Ataşehir'deki ticaret merkezlerinin satışına yönelik bilgi veren Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, yaklaşık 13 bin metrekarelik kullanılabilir alana sahip olan ticari birimlerin, projenin ilk tanıtımından beri yatırımcıların ilgi odağı olduğun dikkat çeken Durbakayım iki etap halinde dört bölüm halinde satışa sunulduğunu belirtti. Başkan Durbakayım, yaklaşık 4 bin 600 metrekareden oluşan ilk iki bölüm açık arttırma sonucu 23 milyon YTL'ye alıcı bulduğunu, muammen bedeli 17 milyon YTL olarak belirlenen yaklaşık 8 bin 400 metrekarelik ikinci bölüm iki ayrı ticari birim için açık arttırmadan önce ş görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.
Sadece Uphill Court'un değil Ataşehir bölgesinin de ihtiyaçlarına cevap verecek olan alışveriş ve ticaret merkezleri, dört ayrı bölüm olmak üzere toplam 13 bin 63 metrekareden oluşuyor. Geçtiğimiz ay 17 milyon YTL'ye satılan 3 bin 258 metrekarelik ticari birimdeki beş bloğun, büyük alışveriş merkezi ve banka şubesi olarak hizmet vermesi düşünülüyor. Bir Ortak girişim tarafından 6 milyon YTL'ye alınan bin 360 metrekarelik iki blok alışveriş biriminin ise butik mağzalar ve hizmet birimleri olarak faaliyet göstereceği belirtiliyor.
Alışveriş merkezlerinin Ataşehir'de büyük bir potansiyele hizmet vereceğini belirten Teknik Yapı Başkanı Nazmi Durbakayım, faaliyete geçecek birimlerin, hem Uphill Court içinde hem de Ataşehir'de büyük kolaylık sağlayacağını belirtti. Teknik Yapı olarak Uphill Court projesini tasarlarken otopark, spor, eğlence ve alışveriş merkezi gibi tüm ihtiyaçlarının düşünüldüğünün altını çizen Nazmi Durbakayım, Uphill Court sakinlerinin bankacılık, giyim, gıda, sağlık, bakım, kozmetik gibi tüm ihtiyaçlarını bulundukları yerde karşılamaya başlayacaklarını ifade etti.