18 / 08 / 2022

Uşak Kent Park Projesi'nde yıkımlar devam ediyor!

Uşak Kent Park Projesi'nde yıkımlar devam ediyor!

Uşak Belediyesi, şehrin çehresini değiştirecek Kent Park Projesi kapsamında meteoroloji binasından sonra adliye hizmet binasının yıkımıyla somut bir adım daha attı.Uşak Belediyesi, şehrin çehresini değiştirecek Kent Park Projesi kapsamında meteoroloji binasından sonra adliye hizmet binasının yıkımıyla somut bir adım daha attı.


Yıkımlar 2 yılda bitecek

Belediye, kent meydanını rahatlatmak amacıyla sürdürdüğü Kent Park Projesi'nde bir aşama daha geçti. Yaklaşık 100 bin metrekarede hayat bulacak olan projede Meteoroloji Hizmet Binası'nın yıkımının ardından Adliye Hizmet Binası'nın yıkımı da yapıldı. Projenin tamamen bitirilmesi için 2 yıl içinde bütün binalar yıkılacak ve görev süresinde ise proje tamamlanarak hizmete sunulacak. 


Projenin önemli ayaklarından birisi olan Adliye Hizmet Binası yıkımını Belediye Başkanı Nurullah Cahan başlattı. Projede herşeyin yolunda ilerlediğini anlatan Cahan, "Bugün Kent Park Projesi kapsamında Adliye Hizmet Binası'nın yıkımı sağlandığı için mutluyuz. Burasıyla ilgili süreç yaklaşık 18 ay sürdü. Bu aşamaya gelmek projemizi ne kadar ciddiyetle takip ettiğimizin göstergesidir. Projemize can vermek adına bütün birimlerimizle büyük emek harcıyoruz" dedi.


Projeyi görevde oldukları süre içerisinde tamamlamayı planladıklarını aktaran Cahan, "Bugüne kadar büyük projelerimizde önemli mesafeler kat ettik. 2 yıl gibi sürede tüm alanın boşaltma aşamasını tamamlamak istiyoruz. Görev süremiz tamamlanana kadar ise parkımızı bitirerek ilimize örnek bir alan kazandıracağız" diye konuştu.


Otopark hizmeti verilecek

Yıkımı yapılan alanların proje başlayana kadar kullanımıyla ilgili bilgi veren Başkan Cahan şunları kaydetti: "Yıkım bittikten sonra Kent Park Projesi başlayana kadar yıkılan alanların verimli kullanılmasını istiyoruz. Bu nedenle yıkımını sağladığımız alanların otopark olarak kullanımına imkan tanıyacağız. İlimizde her anlamda güzel çalışmalarımız sürecek ve Uşak marka şehir olma yolunda önemli adımlar atacak" dedi.


Yeni Asır