Utopya Turizm'den 10 milyon TL'lik pay satışı!

Utopya Turizm'den 10 milyon TL'lik pay satışı!

Utopya Turizm İnşaat İşletmecilik Ticaret Anonim Şirketi, ilk defa halka arz edilecek 10 milyon TL nominal değerli payların satışıyla ilgili izahname açıkladıUtopya Turizm'den yapılan açıklama şöyle:

"UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET ANONİM ŞİRKETİ'NDEN
 ORTAKLIĞIMIZIN İLK DEFA HALKA ARZ EDİLECEK 10.000.000TL/  NOMİNAL DEĞERLİ PAYLARIN SATIŞI İLE İLGİLİ İZAHNAMEDİR.
 SÖZ KONUSU PAYLAR SERMAYE PİYASASI KURULU'NCA 04/02/2011 TARİH VE 9-97 SAYI İLE KAYDA ALINMIŞTIR. ANCAK KAYDA ALINMA ORTAKLIĞIMIZIN VE PAYLARININ KURUL VEYA KAMUCA TEKEFFÜLÜ ANLAMINA GELMEZ.
 SERMAYE PİYASASI KANUNU UYARINCA, İZAHNAME VE EKLERİ İLE SİRKÜLERDE YER ALAN BİLGİLERİN GERÇEĞİ DÜRÜST BİR BİÇİMDE YANSITMASINDAN İHRAÇÇILAR SORUMLUDUR. ANCAK, KENDİLERİNDEN BEKLENEN ÖZENİ GÖSTERMEYEN ARACI KURULUŞLARA DA ZARARIN İHRAÇÇILARA TAZMİN ETTİRİLEMEYEN KISMI İÇİN MÜRACAAT EDİLEBİLİR. BAĞIMSIZ DENETİM KURULUŞLARI İSE, DENETLEDİKLERİ MALİ TABLO VE RAPORLARA İLİŞKİN OLARAK HAZIRLADIKLARI RAPORLARDAKİ YANLIŞ VE YANILTICI BİLGİ VE KANAATLER NEDENİYLE DOĞABİLECEK ZARARLARDAN HUKUKEN SORUMLUDUR.
 İMKB YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI'NIN 20/01/2011   TARİHLİ TOPLANTISINDA, ORTAKLIĞIMIZ PAYLARININ II.ULUSAL   PAZARDA IŞLEM GÖREBİLECEĞİNE KARAR VERILMİŞTİR"

Nagihan Arat/Emlakkulisi.com