Vadistanbul 2017’de tamamlanıyor!

Vadistanbul 2017’de tamamlanıyor! Vadistanbul 2017’de tamamlanıyor!

Artaş İnşaat, İnvest İnşaat ortak yatırımıyla Ayazağa'da Evyap Holding'e ait 424 bin metrekare alan üzerinde geliştirilen Vadistanbul'un ofis, alışveriş caddesi, AVM, otelden oluşan Bulvar etabında ağustos ayında ofis teslimleri başlıyor.


AVM ise kapılarını mart ayında açacak. Son konut etabı olan Vadistanbul Park da 2017 Aralık'ta anahtarları teslim edecek. Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya, mart ayında açılacak AVM'nin perakende kiralamalarını JLL'in üstlendiğini belirterek, "En iyi şekilde marka karması oluşturuluyor. Tabi ki böyle bir süreçte birlikte kalkınacağız. Kiracının cebinde gözümüz yok. Evet bunun bir bedeli var ama iş yaptıkça alacağız, kazanacağız" dedi.


ALTYAPIYA 100 MİLYON LİRA

Altyapı için 100 milyon lira harcama yaptıklarını açıklayan Çetinsaya, şöyle devam etti: "Alt geçit, üst geçit, yollar, havaray... Bunu biz şirket olarak yaptık. Büyük bir proje deyince aklınıza bir yoğunluk gelmesin. Bu inşaat alanının yarısı yani 560 bin metrekaresi altyapı. Toplam tüm bunlar için 100 milyon lira harcadık. Havaalanından sonra en büyük otopark 11 bin araçlık alanıyla bizde. Havaray da bizde."


1 AĞAÇ İÇİN PLAN DEĞİŞTİ

İnvest İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Bahattin Uçar, projenin ilk etabında yaşamın başladığını hatırlatırken, ikinci etapta inşaat faaliyetlerinin sonuna gelindiğini söyledi. Vadistanbul, Türkiye'nin ödüllü mimarlık ofislerinden İki Design ile Amerika'nın ünlü ofislerinden SOM Architecture tarafından tasarlandı.


Web: http://www.vadistanbul.com/


Sabah