Vadistanbul AVM’de sona yaklaşıldı!

Vadistanbul AVM’de sona yaklaşıldı! Vadistanbul AVM’de sona yaklaşıldı!

Vadistanbul’un AVM’sinde sona yaklaşılırken, bir çok dünya markası da AVM’de yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde Vadistanbul’un yatırımcıları ile AVM’de faaliyet gösterecek markaların sahipleri ve üst düzey yöneticileri bir araya geldi.Türkiye’nin en büyük gayrimenkul projelerinden Vadistanbul’un AVM’sinde sona yaklaşılırken, bir çok dünya markası da AVM’de yerini aldı. Geçtiğimiz günlerde Vadistanbul’un yatırımcıları ile AVM’de faaliyet gösterecek markaların sahipleri ve üst düzey yöneticileri bir araya geldi.

 

İnşaat sektörünün en büyük yatırımcılarından Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve İnvest İnşaat ortaklığıyla hayata geçirilen Vadistanbul’un Bulvar etabında son gelindi. Kaba inşaatın tamamlandığı projede AVM’de yer alacak markaların sahipleri ile üst düzey yöneticileri, şantiyeyi gezdi.

 

İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi olacak Vadistanbul Bulvar, bir çok dünya markasının faaliyet göstereceği ve merkez ofislerinin yer alacağı bir konuma ulaşacak.

 

Tamamlandığında yaklaşık 30.000 kişinin çalışacağı ve 42.000 kişilik gündüz nüfusuyla yeni bir kent merkezi haline gelecek Vadistanbul; ofisleri, alışveriş caddesi, AVM’si, oteli ve tüm donatılarıyla yerli ve yabancı yatırımcıların Türkiye’deki odak noktası olacak. Yeme – içme alanındaki büyüklüğü ve çeşitliliğiyle de İstanbulluların yeni buluşma ve sosyalleşme merkezi haline gelecek Vadistanbul Bulvar, nehir kenarındaki kafe ve restoranları ile keyifli bir deneyim de sunacak. Vadistanbul Bulvar’da yer alacak AVM, %23’ü yeme ve içme bölümlerine ayrılarak bu anlamda Türkiye’de tek olma özelliğine erişiyor.

 

ÇETİNSAYA; “VADİSTANBUL EN’LERİN BULUŞTUĞU BİR PROJE” 

Artaş İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya; “Vadistanbul projemiz Ayazağa bölgesinin gelişimi noktasında büyük önem taşıyor. 424 bin metrekare alan üzerinde geliştirdiğimiz projenin Bulvar etabı da Maslak – Levent hattının alternatifi niteliğinde. Bugün Türkiye’nin en yoğun iş merkezi olarak belirtilen Maslak’ta 485 bin  metrekarelik A sınıfı ofis alanı bulunurken, Vadistanbul Bulvar’da 300 bin metrekare ofis alanı oluşturduk. Türkiye’nin en büyük karma ofis alanına sahip karma projesi Vadistanbul’da Atatürk Havalimanı’ndan sonra 11.500 araç kapasitesiyle Türkiye’nin en büyük otoparkını da oluşturuyoruz. Türkiye’de ilk kez Vadistanbul’un yatırımcılarının girişimiyle bir havaray hattı da oluşturarak projeyi şehrin Metro hattına bağlıyoruz. Yalnızca ofis donatılarıyla dahi yeni bir merkez haline gelecek bu Vadistanbul Bulvar, AVM’si ile de Türkiye’nin en hareketli ve en özgün alışveriş alanına sahip olacak. Uluslararası alanda faaliyet gösteren birçok marka Türkiye ofislerini taşıdığı Vadistanbul Bulvar’a taşırken, AVM’de de onlarca dünya markası yerini alıyor. Temmuz ayında ofis bloklarında teslimlere başlarken, AVM’yi de Ekim ayında hizmete açacağız” dedi.

 

14 MİLYON EURO’YA MAL OLACAK 

Vadistanbul projesini hayata geçiren Artaş İnşaat, Aydınlı Grup ve İnvest İnşaat ortaklığının yatırımlarıyla inşa edilen havaray, tamamlandığında İBB’ye devredilecek.

 

Vadistanbul’un, AVM, alışveriş caddesi, otel ve ofislerden oluşan “Bulvar” etabından, Seyrantepe Metro hattına bağlanacak havaray hattının mekanik maliyeti 7.5 milyon Euro tutarken, toplam maliyeti ise 14 milyon Euro’yu bulacak.

 

Havarayın tüm maliyetini yüklenen “Artaş, Aydınlı, İnvest” ortaklığı Türkiye’de bir ilke imza atacak. Proje tamamlandığında ise havaray, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) devredilecek.

 

Ayazağa’nın dönüşümünde büyük bir role sahip Vadistanbul projesiyle, Maslak, Nişantaşı, İstiklal Caddesi gibi noktaların alternatifi olarak İstanbul’un yeni iş ve yaşam merkezi oluşturuluyor.

 

Vadistanbul’da; 1.900 konut, 102 bin metrekare kiralanabilir alanı olan alışveriş merkezi, 760 metre uzunluğundaki cadde üzerinde yer alan cadde mağazaları, restoranlar, 300 bin metrekare ofis alanı ile 25.500 metrekare toplam alana sahip 5 yıldızlı otel bulunuyor. Vadistanbul projesinin içinden geçen 2,4 kmlik Sadabad Deresi ile nehir hattında konumlandırılacak doğa içindeki yeme – içme alanları da eşsiz bir donatı olarak dikkat çekiyor.

 

Tüm fonksiyonları birbirine çapraz kıymet oluşturacak şekilde dizayn edilen Vadistanbul Bulvar, ayrıca yatay düzlemde her türlü yaşam fonksiyonlarını içinde barındıran ilk ve tek karma proje olarak öne çıkıyor.

 

1 milyon 350 bin metrekarelik inşaat alanına sahip Vadistanbul’un son konutlarının yer aldığı Park etabı, yeşille mavinin buluştuğu özel bir noktada konumlanıyor. Projeyi boydan boya kat eden Sadabad Vadisi’yle eşsiz bir donatıya sahip olan projede dere etrafında oluşturulacak yürüyüş yolları, kafeler ve restoranlarla benzersiz bir yaşam alanı sunulacak.