Vadiyaman Projesi'nin yer teslimi yapıldı!

Vadiyaman Projesi'nin yer teslimi yapıldı!

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun vizyon projeleri arasında yer alan Vadiyaman Projesi'nin yer teslimi yapıldı.Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu’nun üzerinde hassasiyetle durduğu Vadiyaman Projesi için yer teslimi yapıldı. 450 gün sürecek olan inşaat 2018 yılının Aralık ayında tamamlanacak.


Şehrin batı kısmında yer alan Eğriçay Köprüsü ile Karaali Köprüsü arasında yer alan 600 dönümlük arazi üzerinde hayata geçirilecek olan Vadiyaman Projesi için ‘Adıyaman Merkez Eğriçay Deresi (Vadiyaman) Taşkın Koruma İnşaatı’ yapım işi sözleşmesini 5 Ağustos 2017 tarihinde imzalayan DSİ yetkilileriyle yüklenici firma temsilcileri, 9 milyon 706 bin 908 TL inşaatın ihale bedeli ile yer teslimini yaptı. 8 Eylül 2017 tarihinde işe başlayan yüklenici firma, ihale şartnamesine göre 450 günde sürecek olan inşaatı 2 Aralık 2018 tarihinde tamamlayacak.


İçerisinde; 6 adet tersip bendi, 1 adet yapay gölet ve 2 bin 300 metre trapez kesitli kanalın yapılacağı Adıyaman Merkez Eğriçay Deresi (Vadiyaman) Taşkın Koruma İnşaatı ile ilgili bilgi veren yetkililer şu açıklamaları yaptı, “Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla teknik hazırlıkları tamamlanan ve ilk etap ihalesi yapıldıktan sonra yüklenici firmaya önceki gün yer teslimi gerçekleştirilen projemiz ilimize hayırlı olsun. İçerisinde taşkın koruma ve dere ıslahı, göletler, ağaçlandırma sahaları, rekreasyon alanları, sosyal aktivite ve konser alanları, spor tesisleri, çocuk oyun alanları, bitki tüneli, skate park, kır kahvesi, çim basamaklı anfi tiyatro, sera, bitki sergisi ve satış reyonları, seyir terası, şelale ve seyir iskelesi gibi çok amaçlı kullanım alanlarına sahip olacak projenin ilimize en faydalı şekilde kazandırılması için Adıyaman Belediyesi olarak her türlü desteği veriyoruz.”Adıyaman Belediyesi