Vakıflar Genel Müdürlüğü kiracılarına 2021'de kira artışı yapılmayacak!

Vakıflar Genel Müdürlüğü kiracılarına 2021'de kira artışı yapılmayacak!

Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü'nce kiracılarına 2021 yılında kira artışı yapılmayacağı duyuruldu.


Kültür ve Turizm Bakanlığı Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından kiracılarına 2021'de kira artışı yapmayacak.

Vakıflar Genel Müdürlüğü'nün yaptığı yazılı açıklamada, 30 Aralık 2020 tarihinde Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe giren Türkiye Çevre Ajansının Kurulması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanunun ilgili maddesi gereğince mülkiyeti Vakıflar Genel Müdürlüğü ve mazbut vakıflara ait taşınmazlara 2021'de kira artış yapılmamasıyla ilgili karar alındığı kaydedildi. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü kiracılarına 2021

Küresel sorun olan koronavirüs salgınında Genel Müdürlük olarak ellerini taşın altına koyduklarından bahseden Vakıflar Genel Müdürü Burhan Ersoy, "Pandemi dolayısıyla 2020 tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de zorlu bir süreç olarak geçti. Buna bağlı olarak 2021'de Vakıf kiracılarımıza destek niteliğinde bu seneki kira artışlarını iptal ettik. Milletimiz ile birlikte bu sürecinde üstesinden gelmeye yönelik çalışmalarımız devam edecek." açıklamasında bulundu.

- Yapılandırma başvurularında süre uzatıldı

Ersoy, Vakıflar Genel Müdürlüğü olarak bir diğer uygulamaları olan 7256 sayılı Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanunun ilgili maddelerinde yer alan başvuru ve ilk taksit ödeme sürelerinin şubat ayı sonuna kadar, ödeme tarihlerinin ise bir ay süreyle uzatıldığının bölge müdürlüklerine bildirildiğini ifade edildi. 

Vakıflar Genel Müdürlüğü kiracılarına 2021