Çukurova Balkon

Van Kara Yusuf Paşa Camii kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıyor!

Van Kara Yusuf Paşa Camii kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıyor! Van Kara Yusuf Paşa Camii kentsel dönüşüm kapsamında yıkılıyor!

Van'ın Erçiş ilçesinde kentsel dönüşüm birinci etap çalışmaları devam ediyor. Kentsel dönüşüm birinci etap çalışmalarına eski Kara Yusuf Paşa Camisi'nin yıkımıyla sürdürülüyor.


Kartal’ın hemen teslim en cazip sitesinde! 364.000 TL’ye ev sahibi olun!


TOKİ Başkanlığı tarafından yürütülen kentsel dönüşüm birinci etap çalışmalarına Van'ın Erçiş ilçesinde devam ediyor.Gümrük ve Ticaret Bakan Yardımcılığı basın danışmanlığından yapılan açıklamada:  TOKİ  Başkanlığı tarafından yürütülen kentsel dönüşüm birinci etap çalışmalarına eski Kara Yusuf Paşa Camisi'nin yıkımıyla devam edilmektedir.Şehir meydanında bulunan camimizin yıkım çalışmalarıyla birlikte sırasıyla birinci ve ikinci etap yapı alanları da periyodik olarak yıkım çalışmaları devam edecektir. Yıkım yapılan yerlerde yeni iş yerleri, konut ve ofisler inşa edilecektir. Yeni inşayla birlikte Erciş ilçesinin görüntüsü değişirken ekonominin canlı olduğu bir şehir kimliğine kavuşacaktır. Kentsel Dönüşüm Projesini başlatan ve devam ettiren Cumhurbaşkanımıza, Başbakanımıza, Çevre ve Şehircilik Bakanımıza, TOKİ Başkanlığımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.' denildi.


Van Sesi