Van'da 154 metruk yapı yıkıldı!

Van'da 154 metruk yapı yıkıldı! Van'da 154 metruk yapı yıkıldı!

Van Büyükşehir Belediyesi, kent estetiğini bozan ve tehlike arz eden yapılarla ilgili çalışmalarına devam ediyor. Yapılan Çalışmalar ile şuana kadar 154 yapı yıktırılarak enkazları kaldırıldı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

Van Büyükşehir Belediyesi, kent estetiğini bozan ve tehlike arz eden yapılarla ilgili çalışıyor. Van Büyükşehir Belediyesi'nde yer alan habere göre, yapılan Çalışmalar ile şuana kadar 154 yapı yıktırılarak enkazları kaldırıldı.

Van Büyükşehir Belediyesi Yol Yapım Bakım ve Onarım Daire Başkanlığı ve Fen İşleri Daire Başkanlığının ortak çalışması ile 2017 yılında başlatılan çalışmalar bu yıl da sürdü. 2017 yılında 83 betonarme ve kerpiç yapı yıktırılırken, bu yıl ise İpekyolu, Edremit ve Tuşba ilçelerinde bulunan 25 mahalledeki 71 metruk yapı yıktırıldı. 

Çalışma dahilinde özellikle 2011 Van depreminde hasar gören betonarme ve tek katlı metruk yapılar Kent Estetiği Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından tespit edilerek kayıt altına alınıyor. Daha sonra yapı sahipleri ile irtibata geçen ekipler vatandaşların kendilerine dilekçe ile başvuruda bulunmalarını da sağlıyor. Başvuruyu değerlendiren ekipler yapının elektrik ve su burcu bulunmaması halinde kısa süre içerisinde yıktırılarak enkazı kaldırılıyor.

pus