Vatandaşın yeşil alan olarak gösterilen arsalarına imar geliyor!

Vatandaşın yeşil alan olarak gösterilen arsalarına imar geliyor! Vatandaşın yeşil alan olarak gösterilen arsalarına imar geliyor!

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar imarda yeşil alan veya sosyal donatı alanı olarak gösterilen vatandaş arsalarına ya imar izni verileceğini ya da kamulaştırılacağını açıkladı...Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Kamulaştırılması gerektiği halde uzun süre bekletilen vatandaşlarımızın mağduriyetini gidermek için çalışıyoruz" dedi.


Erdoğan Bayraktar "AK Parti Dönemi ormanların en fazla arttığı dönemdir. Lütfen araştırın. Ağaç dikiminde ve çevrecilikte dünyada öncü konumdayız. Bu ülkeyi gerçekten sevenler hangi zihniyette olursa olsun, ülke menfaatlerini görüyor ve ülke menfaatleri için ortak hareket ediyor. Doğal Sit Alanları'nı, Milli Parkları ve Özel Çevre Alanları'nı en ciddi şekilde koruyoruz, lütfen bize güvenin, biz sizlere güveniyoruz. İmarda yeşil alan veya sosyal donatı alanı olarak gösterilen vatandaş arsalarına belli süre sonunda ya imar vereceğiz ya da kamulaştıracağız" dedi.