Veysel Eroğlu: 320 baraj inşa ettik!

Veysel Eroğlu: 320 baraj inşa ettik! Veysel Eroğlu: 320 baraj inşa ettik!

Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, "Biz iş başına geldiğimizde İstanbul başta olmak üzere, 76 şehirde su sıkıntısı vardı. Hükümete gelince Sinop'tan Mersin'e bütün Türkiye'nin su meselesini çözdük" dedi.

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Biz iş başına geldiğimizde İstanbul başta olmak üzere, 76 şehirde su sıkıntısı vardı. Hükümete gelince Sinop'tan Mersin'e bütün Türkiye'nin su meselesini çözdük." dedi.


Eroğlu, Isparta'nın Sütçüler ilçesinde Devlet Su İşleri (DSİ) tesislerinin toplu açılış ve ORKÖY kredi sertifika dağıtım töreninde yaptığı konuşmada, Türkiye'de AK Parti iktidarı döneminde birçok alanda gelişme yaşandığını belirtti.


İktidara geldiklerinde özellikle İstanbul'da su konusunda büyük sıkıntı görüldüğü anımsatan Bakan Eroğlu, kentin su sorununu çözdüklerini, bu süreçte 320 baraj inşa ettiklerini kaydetti.


Geçen dönemde bin günde bin gölet ve sulamasını da sağladıklarını anlatan Eroğlu, "Biz iş başına geldiğimizde İstanbul başta olmak üzere 76 şehirde su sıkıntısı vardı. Hükümete gelince Sinop'tan Mersin'e bütün Türkiye'nin su meselesini çözdük. Çünkü su hayattır." diye konuştu.


Isparta'ya da büyük hizmetler gerçekleştirdiklerini vurgulayan Bakan Eroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:


"Isparta'nın güller, gönüller diyarı olarak bilinir ancak bundan sonra bunun yanına göletler ve barajlar diyarı olarak bilinecek. Artık orman köylüleri orman teşkilatının hasmı değil, hısımı olacak. Devlet ormancılığından millet ormancılığına geçtik. Çünkü bizim anlayışımızda şu var: Her şey millet için. Çandır, Kesme, Kasımlar baraj ve sulama işlemleri yapılacak. Ayvalıpınar, Gürdallı köyü dere ıslahları devam ediyor. Bizler sizlerin efendisi değiliz sizlerin hizmetkarıyız. Ne gerekiyorsa yapmak boynumuzun borcudur. Bugün açılacak bu tesislerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu barajlar 50 yıldır yapılmayan şeyler."


Konuşmanın ardından Eroğlu, orman köylülerine kullandırılan gelir getirici ORKÖY kredi sertifikalarının dağıtımını yaptı, yapımı tamamlanan 2 tesisin açılışını gerçekleştirdi.


Bakan Eroğlu, daha sonra, geçen hafta trafik kazasında hayatını kaybeden Isparta eski Belediye Başkanı Hasan Balaman'ın ilçedeki ailesine taziye ziyaretinde bulundu.AA