Viaport Marin, Nisan 2015’te açılacak!

Viaport Marin, Nisan 2015’te açılacak!Viaport Marin projesinde 5 çıpalı marina konsepti uyarlandı. Projede, unutulmaya yüz tutan balıkçı barınakları yeniden inşa ediliyor. Viaport Marin, Nisan 2015’te İstanbulluların hizmetine açılması planlanıyorDenizyolunun yanı sıra, hızlı tren,  Marmaray  ve havaray ile ulaşımın sağlandığı projeye yılda yerli yabancı toplam 25 milyon kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. 150 bin metrekare yeşil alan, 750 yat kapasiteli marina, adacıkların üzerine yerleştirilmiş otelin bulunduğu Viaport Marin’de, Tuzla halkı ile yat sahiplerinin ihtiyaçlarını karşılayabilecekleri ticari üniteler yer alacak.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Tuzla Belediyesi’nin de katkıda bulunduğu Viaport Marin projesinde 5 çıpalı marina konsepti uyarlandı. Projede, unutulmaya yüz tutan balıkçı barınakları yeniden inşa ediliyor.


25 milyon ziyaretçi gelir


Bugüne kadar hayata geçirdikleri konsept projelerle adını duyuran Via Properties’in Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, “Tuzla’da dünya standartlarında ve yine Türkiye’de ilk olan bu projeyi hayata geçirmekten memnuniyet duyuyoruz. Bu tarz projeler genelde halka açık olmaz. Biz ise projenin orta yerine halka açık mekanlar koyduk. Denizin içinde karaya 300 ila 400 metre mesafede yer alan projeye yılda 25 milyon yerli yabancı ziyaretçi bekliyoruz” diye konuştu. Projenin içinde yer alacak 200 odalı otelin odalarından direkt denize girilebileceğini anlatan Bayraktar, “Otelin içinde 10 bin metrekarelik denizi suyundan oluşan havuz olacak” dedi.


Bu projenin Türkiye’nin rekabet gücünü artıracağını dile getiren İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, “Bölgeye iki ayrı metro hattı ve havaray getireceğiz. Viaport Marin İstanbul’un çok önemli bir aktivite merkezi olacak” dedi. Topbaş, 2 bin 500 kişiye istihdam sağlayacak projenin, 29 yıl boyunca Via Properties tarafından işletildikten sonra belediye devredileceğini söyledi.


Dünya