Çukurova Balkon

Vitra İstanbul Tasarım Bienali’nin sponsoru oldu!

Vitra İstanbul Tasarım Bienali’nin sponsoru oldu! Vitra İstanbul Tasarım Bienali’nin sponsoru oldu!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, 2012 yılında birincisi gerçekleştirilen İstanbul Tasarım Bienali’nin bu yılki sponsoru Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA oldu...


Kartal'ın hemen teslim en cazip sitesinde! 65 metrekare 299 bin TL! 

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından, 2012 yılında birincisi gerçekleştirilen İstanbul Tasarım Bienali’nin eş küratörlerinden Joseph Grima’nın “Adhokrasi” başlığını taşıyan sergisi, İstanbul’un ardından New York’taki New Museum’un IDEAS CITY festivali kapsamında sergilenecek.


İKSV tarafından geçen yıl Eren Holding, Koray Şirketler Topluluğu, Vestel ve VitrA eş sponsorluğunda ilki gerçekleştirilen İstanbul Tasarım Bienali kapsamında, küratör Joseph Grima’nın “Adhokrasi” başlığını taşıyan sergisi, 13 Ekim-12 Aralık tarihleri arasında Galata Özel Rum İlköğretim Okulu’nda seyirciyle buluşmuştu. Grima’nın, yardımcı küratörler Elian Stefa, Ethel Baraona Pohl ve Pelin Tan ile birlikte hazırladığı sergi, iki ay boyunca 120 tasarımcı ve mimarın 60’dan fazla projesini bir araya getirerek son yıllarda tasarım dünyasını kökten değiştiren toplumsal ve teknolojik değişimlerden yola çıkarak çağdaş tasarım sahnesini değerlendirmişti.

IDEAS CITY festivali, 1977 yılında kurulan New Museum tarafından iki yılda bir New York’ta gerçekleştiriliyor. Festival, hem New York’taki etkinliği hem de dünyanın önemli kent merkezlerinde gerçekleştirilen “Global Konferansları” ile kentlerin acil sorunlarını belirlemek ve çözümler üretmek amacıyla düzenleniyor. IDEAS CITY festivali, Joseph Grima’nın İstanbul Tasarım Bienali’nde yer alan “Adhokrasi” sergisini özel olarak davet ederek, sergi kapsamındaki 25 projeye Mayıs ayından itibaren 2 ay boyunca ev sahipliği yapacak.2. İstanbul Tasarım Bienali, 18 Ekim-14 Aralık 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Bienalin kavramsal çerçevesi 2013 Kasım ayında düzenlenecek bir basın toplantısıyla açıklanacak.