W Bahçe Kurtköy'de metrekaresi 2 bin 800 bin TL!

W Bahçe Kurtköy'de metrekaresi 2 bin 800 bin TL!


Firma: Erguvan İnşaat ve Demirbaş Yapı

Proje: W Bahçe Kurtköy


Erguvan Demirbaş Konut İnşaat AŞ, Kurtköy’e yeni bir renk ve değerine değer katmaya hazırlanıyor. Şirket bölgeye giriş projesi W Bahçe Kurtköy’ün ardından yeni projesini Eylül’de satışa sunmaya hazırlanıyor...


Kurtköy’e renk ve değer katmaya geliyor. İki genç girişimcinin güç birliğinden doğan Erguvan Demirbaş Konut İnşaat AŞ, Kurtköy’e yeni bir renk ve değerine değer katmaya hazırlanıyor. Şirket bölgeye giriş projesi W Bahçe Kurtköy’ün ardından yeni projesini Eylül’de satışa sunmaya hazırlanıyor.


İki genç girişimcinin arkadaşlıktan iş ortaklığına dönüşen serüveni sonucu kurulan Erguvan Demirbaş Konut İnşaat AŞ, İstanbul’un gelişen merkezlerinden Kurtköy’e odaklandı. Erguvan Demirbaş Konut İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Üyeleri Emre Maraşlı ve Sefa Demirbaş 2008 yılında başladıkları işbirliğini, Kurtköy’ün gelişim potansiyeline inanarak, bu bölgeye taşımaya karar verdi. Bir anlamda Kurtköy’e olan inançlarını test etmek için kolları sıvayan Emre Maraşlı ve Sefa Demirbaş, bölgedeki ilk projeleri W Bahçe Kurtköy’ün başarısıyla Kurtköy’de yeni projeler üretmek için devam kararı aldı. Kurtköy’ün tam merkezinde 136 konuttan oluşan  W Bahçe Kurtköy  projesinde hemen hemen satışları tamamlayan şirket, Eylül ayında satışa çıkartmayı planladığı yeni projesinin çalışmalarını tamamlamak üzere. Projedeki tüm evlerin bir bahçeye sahip olduğu W Bahçe Kurtköy ile bahçe konseptini Kurtköy ile tanıştıran Erguvan Demirbaş ortaklığı, Nisan ayında kurulan Erguvan Demirbaş Konut İnşaat AŞ imzasıyla da Kurtköy’ün ilk loft konseptine sahip projesini inşa edecek. 


W Bahçe Kurtköy‘Kurtköy’e inanıyoruz’

Erguvan Demirbaş Yönetim Kurulu Üyesi Emre Maraşlı, Kurtköy’ün gelişim potansiyellerinin önemine vurgu yaparak, etaplar haşinde 7 yıllık süre içinde tamamı faaliyete geçecek olan 3 milyon metrekarelik alana sahip Teknopark’ta ilk yıl 2 bin , 10 yıllık zaman içinde ise 30 bin beyaz yakalının çalışacağını kaydetti. Emre Maraşlı, bölgeye değer katan bir değer yatırım da Turkish Technic’in Havacılık Bakım Onarım ve Modifikasyon Merkezi (HABOM) projesi olduğu bilgisini vererek, “Sabiha Gökçen Havalimanı ve Teknopark arasında HABOM projesi hayata geçiriliyor. Türk Hava Yolları filosuna bakım onarım hizmeti veren Turkish Technic, HABOM ile yerli ve yabancı birçok havayolu firmasına bakım onarım hizmeti vermeye başlayacak. Bir başka ifadeyle Kurtköy’de kurulacak HABOM, Avrupa, Asya, Kuzey Afrika ve Ortadoğu ülkelerinin havayolları bakım-onarım üssü haline gelecek. Burada da binlerce beyaz ve mavi yakalı çalışan istihdam edilecek” diye konuştu. Kurtköy’e Avrupa’nın en büyük fuar alanlarından birinin yapılmasının planlandığını da açıklayan Emre Maraşlı, Sabiha Gökçen Havalimanı, Teknopark, HABOM, fuar projesinin de etkisiyle büyük ölçekli firmaların operasyon merkezlerinin de Kurtköy ve çevresine taşındığına işaret ederek, bu bölgede çalışan nüfusun konut ihtiyacına dikkat çekti.


Kurtköy’de konut açığı var

Erguvan Demirbaş Konut İnşaat AŞ Yönetim Kurulu Üyesi Sefa Demirbaş da, Kurtköy’ün gelişim dinamikleri dikkate alındığında bölgede arz fazlası olmadığı tam tersine konut açığı bulunduğuna işaret etti. Kurtköy’de konsept projelerde yer alan konut sayısının bin 500 – 2 bin civarında olduğunu kaydederek, “yeni yatırımlarla on binlerce beyaz yakalının ve bir o kadar da mavi yakalının çalışacağı Kurtköy de nitelikli barınma ihtiyacını karşılayacak yeni projelere ihtiyaç var. W Bahçe projemizin satış başarısı da bunu ispatladı. Metrekaresi 2 bin TL’den satışa sunduğumuz W Bahçe Kurtköy’deki dairelerimiz tükenmek üzere. Şu anda ise metrekare satış fiyatı 2 bin 800 seviyelerine çıktı. Yüzde 60 – 70 seviyesinde prim yaptı” diye konuştu. 


‘Alıcı profili değişti’

Sefa Demirbaş, bölgenin gelişim dinamikleriyle birlikte konut alıcılarının profilinin değiştiğin ide belirterek, “Kurtköy konut alıcısı açısından ağırlıklı olarak yatırımcıların alım yaptığı bir bölgeydi. Konut alanların yaklaşık yüzde 20’si oturum amaçlı konut alırken, yüzde 80’i yatırım amaçlı alım yapıyordu. Bu durum bugün için yüzde 50 yatırım, yüzde 50 oturum amaçlı alım şeklinde değişti. Oturum amaçlı konut alanların oranı her geçen gün daha da artacak” dedi. 


Telefon: 0216 702 18 18 

Web Adresi: wbahce.com


projeye sor