Wilo Hedef Toplantısı'nda 2015 vizyonu açıklandı!

Wilo Hedef Toplantısı'nda 2015 vizyonu açıklandı!

Ercüment Yalçın '1992’den beri istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Başarımızı müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemle yakalıyoruz. 2015’te hizmetlerimizi kişiselleştirerek, insanlara dokunarak sektörümüzde fark yaratmaya devam edeceğiz' dedi.


Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın toplantıda yaptığı konuşmada, 1992’den beri istikrarlı bir şekilde büyüyoruz. Başarımızı müşteri memnuniyetine verdiğimiz önemle yakalıyoruz. 2015’te hizmetlerimizi kişiselleştirerek, insanlara dokunarak sektörümüzde fark yaratmaya devam edeceğiz” dedi.


Türkiye’de pompa sistemleri sektörünün lideri olan Wilo, yetkili satıcıları ile bir araya geldiği geleneksel Hedef Paylaşım Toplantısı’nın dokuzuncusunu 17 Ocak 2015’te Kozyatağı Hilton Hotel’de gerçekleştirdi. Wilo’nun, Türkiye’nin dört bir yanından yetkili satıcılarının ve tüm satış ekibinin katıldığı toplantı, “Güç, Güven, Gelişim” başlığı ile yapıldı. Toplantıda 2014 yılının değerlendirilmesi yapılırken, 2015 yılı hedefleri paylaşıldı.  

Wilo Türkiye Genel Müdürü Ercüment Yalçın, toplantıda yaptığı açılış konuşmasında Wilo’nun güçlü, güven veren ve gelişmeye her zaman açık bir marka olduğunu belirtti. Wilo’nun 2014 yılında inşaat sektörünün gelişimi doğrultusunda büyümesini sürdüğünü söyleyen Yalçın, 2015 yılında daha büyük hedefleri olduğunu vurguladı ve konuşmasını şöyle sürdürdü:

İstanbul platformundan çevre ülkelere hizmet

“Wilo Türkiye olarak her yıl başarılarımıza yenilerini ekliyoruz; 2014’te büyümeyi sürdürdük. İstanbul platformundan etrafımızdaki ülkelere hizmet vermeye ve Türkiye ile birlikte Azerbaycan, Türkmenistan, Suriye, Irak, Lübnan, İsrail, Ürdün’ü kapsayan bölge ciromuzu artırmaya devam ediyoruz.” 

2015 yılında inşaat sektöründeki büyümede artış beklediklerini belirten Yalçın, Avrupa İnşaat Endüstrisi Federasyonu’nun verilerine göre Türkiye’nin Avrupa’da altıncı büyük inşaat pazarına sahip olduğunu, ülkemizin yüksek potansiyeli ile daha yukarılara çıkacağına inandığını söyledi. 

“Referans projeler göğsümüzü kabartıyor”

Ercüment Yalçın, Wilo’nun son yıllarda çözüm ortağı olduğu önemli projelerden örnekler de vererek şunları söyledi: “Zorlu Center AVM, Akasya Acıbadem AVM, Trump Towers, Symbol AVM, Vadi İstanbul, Sueno Hotel Complex, Vodafone Arena Stadyumu gibi birçok çözüm ortağı olarak yer aldığımız, göğsümüzü kabartan, bizi gururlandıran projeler oldu. Ürünlerimizle yer aldığımız birbirinden değerli bu projelerin sayısını artırmak istiyoruz. Projelerin kapısını, enerji verimliliğinde en yüksek seviyelere çıkan ürünlerimiz ve mükemmel hizmet potansiyelimizle açıyoruz. Bu potansiyeli üst düzeyde tutmak için eğitime büyük önem veriyoruz. 45 ilde, 75 servise, 250 teknisyene sahibiz. Servislerimiz iyi eğitimler alıyorlar. 2014’te 1700’e yakın kişiye eğitim verdik. Bu sayı her sene daha da artacak.”  

Müşteri memnuniyeti Türkiye ortalamasının üzerinde

Wilo’nun müşteri memnuniyeti odaklı bir stratejiyle çalıştığını vurgulayan Ercüment Yalçın, “Wilo’nun öncü kimliğini müşteri memnuniyeti alanında da ortaya koyuyoruz. Sadece bir B2B şirketi olmakla yetinmiyoruz. Son kullanıcının bildiği, hayatın içinde bir marka olmak için yatırımlarımıza devam ediyoruz. Wilo’nun benimsediği pazarlama artık şirketten şirkete değil, insandan insana ve biz bu yolla fark yaratmaya devam edeceğiz. Hizmetlerimizi kişiselleştirerek, insanlara dokunacağız” dedi.

Toplantıda Wilo Türkiye’nin yöneticileri de yaptıkları sunumlarda 2014 yılını değerlendirerek, 2015 yılı stratejilerini açıkladılar.

Wilo Hedef Paylaşım Toplantısı’nın bir de sürpriz konuşmacısı vardı. Eğitimci, danışman Mehmet Kocabaş, yaptığı konuşmayla toplantıya renk kattı. Yönetim ve yaratıcılık konularında verdiği eğitimlerle tanınan Kocabaş'ın bilgilendirici ve eğlenceli konuşması katılımcılar tarafından ilgiyle takip edildi.

Wilo Hedef Paylaşım Toplantısı, ünlü şarkıcı Yeşim Salkım’ın bir konser verdiği gala yemeği ile son buldu. Gala yemeği sırasında başarılı Yetkili Satıcılar da ödüllendirildi.