World Cities Expo İstanbul’a sayılı günler kaldı!

World Cities Expo İstanbul’a sayılı günler kaldı!

Günümüzün akıllı şehirlerini sürdürülebilir yaşam vizyonuyla geleceğe taşıyan dünyanın öncü kurum, kuruluş ve uzmanlarını bir araya getirecek World Cities Expo İstanbul’a sayılı günler kaldı.


İstanbul Büyükşehir Belediyesi uluslararası dev bir organizasyona daha ev sahipliği yapıyor. 15-18 Mayıs 2017 tarihleri arasında Haliç Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan"World Cities Expo İstanbul’ etkinliğinde teknoloji ve şehircilik entegrasyonunu metropollere taşıyarak geleceğin kent modeline yön veren dünyanın öncü kurum, kuruluş ve ülke temsilcileri bir araya geliyor. Geleceğin akıllı şehirlerine dönüşümün tüm boyutlarıyla ele alınacağı WorldCities Expo İstanbul’da küresel teknolojiye yön veren Steve Jobs’la beraber Apple’ı kuran Steve Wozniak ve Intellectual Ventures mucitlerinden dünyaca ünlü teknoloji fütüristi Pablos Holman da yer alıyor.


“Akıllı Şehir” konsepti, yeni nesil teknolojilerin sunduğu sürdürülebilir çözümleri tüm şehir yönetimi süreçlerine entegre ederek büyük metropollerin güncel sorunlarını çözüme kavuşturuyor. Küresel trendler doğrultusunda değişen ve gelişen şehir yaşamı akıllı sistemlerle desteklenerek hızlı, kullanıcı dostu, erişilebilir ve insan odaklı akılcı yaklaşımlarla daha modern bir şehir hayatı hedefleniyor. Dünya genelinde öne çıkan akıllı şehir yaklaşımından yola çıkılarak organize edilen “World Cities Expo İstanbul” şehirleri “akıllı” hale getirerek hayatı değiştiren ve dönüştüren teknoloji uzmanlarını dünya kenti İstanbul’da buluşturuyor.


Yakın geleceğe akıllı şehirler damgasını vuracak

World Cities Expo İstanbul’da girişimcilik ve ekonomik gelişim, yenilikçilik ve teknoloji, büyük veri ve kent yönetimi, enerji, ulaşım ve akıllı toplum konuları akıllı kentler çerçevesinde mercek altına alınacak. Uluslararası organizasyonda deneyim alanı oluşturulacak, akıllı dönüşüme paydaş firmaları bir araya getirecek. Fuar alanında, fikir liderleri vizyon konferansları düzenleyecek ve sinerji temelli, etkin iş ve network toplantıları gerçekleştirilecek.


Geleceğin akıllı şehir teknolojileri konuşulacak

İstanbul gibi dünyanın en gözde metropolleri gelişen teknolojiyle birlikte akıllı şehirlere dönüşürken, bu değişimin öncüleri World Cities Expo İstanbul’da “Akıllı Şehir” kavramını farklı deneyim ve bakış açılarıyla yeniden ele alıyor. Steve Wozniak ve Pablos Holman gibi dünyaca ünlü konuşmacıların yer alacağı dev organizasyonda 3 gün boyunca akıllı şehirciliğin geleceğine dair birbirinden önemli oturum ve paneller katılımcılara benzersiz bir deneyim yaşatacak. World Cities Expo İstanbul’da akıllı şehircilik konseptini oluşturan Teknoloji ve İnovasyon, Çevre ve Sağlıklı Yaşam, Akıllı Araçlar, Enerji, Kentsel Dönüşüm, Big Data ve Veri Analitiği, Siber Güvenlik ve Akıllı Şehir Stratejileri gibi pek önemli konu başlığı altında büyük önem taşıyan pek çok oturum ve panel yer alıyor. Teknoloji devleri İstanbul’da


Türkiye’de ilki gerçekleştirilecek bu dev organizasyonda pek çok global ve yerel firma yer alacak. 3 bini aşkın iş adamı ve 300’den fazla global ve yerel basın mensubunun izleyeceği World Cities Expo İstanbul’un 10 bini aşkın profesyonel tarafından ziyaret edilmesi bekleniyor.

WorldCitiesExpo’nunkatılımcıprofiliniuluslararasıveyerelkamukurumvekuruluşları,lider kent teknolojileri firmaları, milli pavilyonlar, sektörel sivil toplum kuruluşları, akıllı ev platform sağlayıcıları, eğitim kuruluşları, sağlık hizmetleri sağlayıcıları, sigorta şirketleri, sektörel yayınlar ve medya kuruluşları, belediyeler, belediye başkanları ve yöneticiler teknoparklar, kent yöneticileri, Telekom operatörleri, şehir teknolojileri bakanları, Şehircilik Bakanlığı ve teknoloji sağlayıcıları oluşturuyor.