Yabancıya konut satışı önümüzdeki günlerde daha da artacak!

Yabancıya konut satışı önümüzdeki günlerde daha da artacak! Yabancıya konut satışı önümüzdeki günlerde daha da artacak!

Konut satış istatistikerini değerlendiren Boss4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Eş Başkanı Abdülkadir Akkuş, "Yabancıya satışlar önümüzdeki günlerde daha da artacak" dedi...Boss4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Eş Başkanı Abdülkadir Akkuş, TÜİK 2019 Nisan Ayı Konut Satış İstatistikleri'ni değerlendirdi;

Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) açıkladığı 2019 Nisan ayı konut satış istatistiklerini değerlendiren BOSS4 Gayrimenkul Yönetim Kurulu Eş Başkanı Abdülkadir Akkuş şunları söyledi; “Türkiye genelinde konut satışları 2019 Nisan ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 18,1 oranında azalarak 84 bin 403 adet satış şeklinde gerçekleşti. Konut satışlarında İstanbul 15 bin 481 konut satışı ve yüzde 18,3 ile en yüksek paya sahip olurken İstanbul'u, 7 bin 519 konut satışı ve yüzde 8,9 pay ile Ankara, 4 bin 797 konut satışı ve yüzde 5,7 pay ile  İzmir  izledi.  Seçimlerin ardından önümüzdeki aylar itibariyle konut satışlarında yeniden bir yükselişin başlayacağını söyleyebiliriz.

“Yabancıya satışlar önümüzdeki günlerde daha da artacak”

Yabancılara yönelik konut satışlarına baktığımızda ise geçen yılın aynı ayına göre yüzde 82,1 oranında bir artış yaşandığını görüyoruz. 2019 Nisan ayında yabancılara 3 bin 720 adet konut satışı gerçekleşti. Yabancılara yapılan konut satışlarında, ilk sırayı bin 839 konut satışı ile İstanbul aldı. İstanbul’u sırasıyla Antalya, Ankara, Bursa ve Yalova izledi. Yabancıya konut satışlarının 2019’un ikinci yarısında da artarak süreceğini söyleyebiliriz. Özellikle Körfez ülkelerinde katıldığımız fuarlar sayesinde ülkemizin tanıtımını en iyi şekilde gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu durum Körfez ülkelerindeki yatırımcının dikkatini çekiyor ve her geçen gün daha fazla yatırımcının ülkemize gelmesini sağlıyor.

Yabancıya konut satışında en yüksek Nisan rakamları görüldü!

2019 Nisan'da 84 bin 403 konut satıldı!