25 / 05 / 2022

Yalçınlar, Gölmahal Villaları'nda 1.5 milyon dolara satıyor!

Yalçınlar, Gölmahal Villaları'nda 1.5 milyon dolara satıyor!

fotoğraf sektörünün bir numarası olarak bilinen Yalçınlar, ilk markalı konut projesi olan Gölmahal Villaları'nda satışa başlayarak Büyükçekmece'deki projede villaları 1.3 ve 1.5 milyon dolarak satacak
Yalçınlar Group, ilk markalı konut projesi Gölmahal Villaları'nı Büyükçekmece'de inşa ediyor. Yalçınlar Group Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Yalçın şu yorumlarda bulundu:


Uzun süredir gayrimenkul işi ile ilgileniyoruz ancak Gölmahal'le ilk kez markalı konut pazarına girdik. Arazi toplamaya 1986 yılında başladık ve 200 dönüm civarında bir arazi stoğumuz bulunuyor. Yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Tanınmak için önce prestijli proje yapmamız gerekiyordu. Gölmahal ile bunu başardık. Beykoz civarında da planlarımız var. Villa ya da çok katlı bina şeklinde olabilir. Hep A grubuna yönelik işlere devam edeceğiz.


Kendi elektriğini üretecek


Gölmahal Villaları Genel Koordinatörü Güzin Ervardar ise önümüzdeki yıl mart ayında teslim edilmesi planlanan proje ile ilgili şu bilgileri veriyor: 38 lüks villadan oluşuyor. İki tip villa ve iki fiyat var; 1 milyon 295 bin dolar ve 1 milyon 495 bin dolar. Rüzgar türbünü var. Proje tamamlandığında kendi elektriğini kendi üretecek. Üretilen 50 kilowatlık enerji, ortak alanlarda kullanılacak. Kalan enerji ise prosedürlere göre villalarda da kullanılamayacağı için, Elektrik idaresine satılacak. Bu da siteye gelir oluşturacak.


Doğalgaz'dan yüzde 40 ucuza ısınacak


Gölmahal'de doğalgaz kullanılmayacağını belirten Güzin Ervardar 'Isı pompası kullanıyoruz. Evlerde 1500 metre Reha Boru Sistemi var. Borulardan geçen su ısısı maksimum 38 -40 dereceye gediğinde ev ısınıyor. Bu doğalgazdan çok daha ucuz bir sistem. İlk yatırım maliyeti yüksek ama kullananlar yüzde 30-yüzde 50 tasarruf edecekler. Yazın da borulardan soğuk su geçecek, bu da evleri serinletecek' dedi. Ayrıca evlerin üzerinde güneş kolektörleri bulunduğunu ifade eden Ervardar, sıcak suyun da  bedelsiz olacağını belirtti.


Her evde bir iç bahçe var


Projenin bir diğer özelliğinin de evlerin içindeki bodrumdan çatıya kadar yükselen iç bahçeler olduğuna dikkat çeken Ervardar, 'Bu sayede hem gün ışığından faydalanıyorsunuz hem de her katta bahçede oturur gibi oturuyorsunuz. Ayrıca her ev gölü görüyor. Herkesin 2.5 dönüm arsası ve müstakil bir havuzu var' diyor.


Fotoğrafı karta basma işi bitti


Hakan Yalçın, fotoğraf sektörünün teknolojinin gelişmesiyle şekil değiştirdiğini belirterek, 'Fotoğraf basma olayı tamamen bitti. Sektör küçüdü. Pek çok sektör temsilcisi başka alanlara yatırım yaptı. Ama baskı işi gerilerken profesyonel makine ve dijital kart satışı arttı. Biz de daha çok bu alana yöneldik' diye konuştu.Akşam