YDA Center'a Avrupa'dan "En İyi Ofis Mimarisi" ödülü!

YDA Center'a Avrupa'dan YDA Center'a Avrupa'dan "En İyi Ofis Mimarisi" ödülü!

YDA Group tarafından hayat geçirilen ve Yazgan Mimarlık tarafından tasarlanan YDA Center, Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen European Property Awards’da “En İyi Ofis Mimarisi” dalında ödül aldı.

Hafta sonu gezilecek 2 proje 2 site!

YDA Center İş ve Yaşam Merkezi, uluslararası gayrimenkul ödüllerinin Avrupa ayağı olan ve Avrupa’nın en önemli gayrimenkul ödüllerinden biri olarak kabul edilen European Property Awards’da “En İyi Ofis Mimarisi” dalında ödül aldı. Capital Dergisi'nin haberine göre, YDA Group tarafından hayat geçirilen ve Yazgan Mimarlık tarafından tasarlanan YDA Center’ın ödülünü, Londra’da düzenlenen törene katılan YDA Group Yönetim Kurulu Başkanı Hüseyin Arslan, Yazgan Mimarlık Kurucu Ortağı Dr. Kerem Yazgan ve Melikhan Cüneyt Arslan aldı.

 

Farklı mimarisiyle daha önce de Sign of the City Awards 2016’da “En İyi Ofis” kategorisinde “Premium Proje” seçilen YDA Çenter, ayrıca mimarlık dünyasının en prestijli etkinliklerinden biri olan World Architecture Festival kapsamında bu yıl “Office-Future” kategorisinde rakiplerini eleyerek finalde yarışmaya da hak kazandı.

 

“İŞ MERKEZİNİN ÖTESİNDE”

 

Ankara’nın merkezindeki en önemli ana arterlerden biri olan, tüm ulaşım noktalarının kesiştiği Eskişehir yolu üzerinde yer alan YDA Center’ın, kentsel plaza, high-flat ofis, park alanı olmak üzere üç ana elemandan ve bu elemanları birbirine bağlayan “Kentsel boşluklar”dan oluştuğunu belirten projenin mimarı Dr. Kerem Yazgan, proje hakkında şu bilgileri aktardı: 

 

“YDA Çenter, modern bir mimari bakış açısıyla başkentin kalbinde oluşturulan Kentsel Plaza’yla birlikte yükseliyor. Boşluklarla şekillenen High-Flat Ofis ve park alanlarıyla hem yakın çevresine hem de şehre görsel olarak açılıyor. Kentsel mimarisiyle sadece bir iş merkezi değil, mekansal, görsel ve sosyal anlamda da Ankara’da yılın her günü yaşayacak bir yaşam merkezi, canlı bir kent mekanı yaratıyor.

 

 

“SOSYAL BİR MEKAN”

 

YDA Center’ın hem mimarisi hem de kent yaşamına katkılarıyla rakipsiz bir proje olarak hayata geçtiğini ifade eden Yazgan, “Kentsel Plaza, farklı kotlarda avlular ve bu avluları bağlayan sokakların açıldığı, insanlara farklı alternatif yürüyüş yolları, vistalar, platformlar, çekim noktaları sunuyor. Metro ve Ankaray istasyonuyla ticari alanları, kafeleri, restoranları, ofis girişleri, peyzaj alanları birbirine bağlayan sosyal bir kent mekanı” diyor.


Projenin güneyinde bağımsız bir parselde, yaklaşık 13 bin metrekare peyzaj alanı içerisinde, restoran, kafe ve çok amaçlı etkinlik alanı bulunuyor. Altında park sorununu ortadan kaldıracak kapalı bir otopark da mevcut. Projeyle yoğunluğun olduğu Çukurambar bölgesinde nefes alma alanları yaratılması hedefleniyor. YDA Center’ın en yüksek noktasında ise kent panoramasına hakim, Ankara’nın sosyal hayatında katkıda bulunacak Roof Restaurant adlı mekan yer alıyor. 

pus