Yeni Adana İmar İnşaat uygun fiyatlarla ev sahibi yapıyor!

Yeni Adana İmar İnşaat uygun fiyatlarla ev sahibi yapıyor! Yeni Adana İmar İnşaat uygun fiyatlarla ev sahibi yapıyor!

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı Yeni Adana İmar İnşaat'ın dar gelirli vatandaşları uygun fiyatlarla ev sahibi yapma hedefinde başarı sağladığı bildirildi. 

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin iktisadi teşekkülleri arasında yer alan Yeni  Adana  İmar İnşaat A.Ş., Başkan Hüseyin Sözlü’nün 5 yıllık hizmet döneminde dar gelirlileri ev sahibi yapıp, inşaat sektöründe düzenleyici rol üstlendiği belirtildi. 

Habertürk'te yer alan habere göre imar planına uygun, depreme dayanıklı, sağlıklı, ucuz konutları ve iş yerlerini Adanalıların kullanımına sunan Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş., 2014 yılından bu yana uygulamaya koyduğu Sarıçam İlimtepe Konutları Projesi’nde 110 adet villa ve 156 dairenin yapımını tamamlayarak, hak sahiplerine verdi. 

Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş.’nin aynı projenin ikinci etabı olarak sürdürdüğü 172 konut ve 5 işyerinin inşaatını önümüzdeki haziran ayında tamamlayacağı ifade edildi. 

Yönetim Kurulu Başkanı Şaban Acar ve Genel Müdür Ertan Aşrak’ın koordinesinde planlı, hızlı, etkin, şeffaf, adil ve vatandaş odaklı hizmet anlayışıyla çalışma yürüten Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş., devralınan 15 milyon liralık borç yükünden kurtarılıp, kârlı bir şirket haline getirildiği bildirildi. Uzun dönemde yeni projelerle ve daha uygun fiyatlarla Adanalıları evsahibi yapmayı amaçlayan Yeni Adana İmar İnşaat A.Ş., arsa alımlarında da atılım yaptı. 2017 yılında 69 bin 929 metrekare arsa satın alan belediye şirketi, 2018 yılında portföyüne 91 bin 237 metrekare arsayı dahil ederek, sahip olduğu arsa stoğunu 160 bin 866 metrekare yükseltti.