Yeni Bornova Stadı'nda sona gelindi!

Yeni Bornova Stadı'nda sona gelindi! Yeni Bornova Stadı'nda sona gelindi!

İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediye’sinin Doğanlar’da yapımını birlikte üstlendiği 12 bin 500 seyirci kapasiteli statta sona yaklaşılırken, Büyükşehir Belediyesi’nden bir hamle de yol düzenlemelerine geldi.İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bornova Belediye’sinin Doğanlar’da yapımını birlikte üstlendiği 12 bin 500 seyirci kapasiteli statta sona yaklaşılırken, Büyükşehir Belediyesi’nden bir hamle de yol düzenlemelerine geldi. Maliyeti 3 milyon lirayı bulan yol yapım çalışmaları ve çevre düzenlemelerini üstlenen Büyükşehir Belediyesi, kentin önemli bir ihtiyacını karşılayacak stada rahat ulaşım için tüm olanaklarını seferber etti. 


Ulaşımda engeller kalktı

Doğanlar’da 27 bin metrekarelik alanda alt yapı ve asfalt çalışmaları yapan  İzmir  Büyükşehir Belediyesi, yeni bir imar yolunu da ulaşıma açarak  Ankara  Caddesi üzerindeki Naldöken Kavşağı’ndan stada bağlantı sağladı.


İzmir’in yeni stadının çevre düzenlemelerini de üstlenen İzmir Büyükşehir Belediyesi, 50 metre yüksekliğindeki aydınlatma direkleriyle birlikte otopark sorununu da ortadan kaldırdı. 


Doğanlar’da inşa edilen stadın yapımı için 13 milyon liralık yatırım yapan İzmir Büyükşehir Belediyesi, yol düzenlemeleri ve asfalt çalışmalarıyla birlikte toplam rakamın 16 milyon lirayı bulduğunu açıkladı.İzmir Büyükşehir Belediyesi