Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nda ilk maç yarın oynanacak!

Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nda ilk maç yarın oynanacak! Yeni Sakarya Atatürk Stadı'nda ilk maç yarın oynanacak!

TOKİ tarafından UEFA standartlarına uygun olarak inşa edilen 28 bin 154 seyirci kapasiteli Sakarya Atatürk Stadı'nda ilk maç yarın oynanacak.Sakaryaspor, UEFA standartlarına uygun olarak yeni inşa edilen stadında ilk maçına yarın çıkacak. Stat 28 bin 154 kişi kapasitesine sahip.

 

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından inşa edilen Yeni Sakarya Atatürk Stadı, Adapazarı'nda yer alıyor. Başbakan Binali Yıldırım stat için talimat vermiş ve inşaat çalışmaları hız kazanmıştı. 

 

 

Sakaryaspor, yeni stadındaki ilk maçında yarın saat 19.00'da Kahramanmaraşspor'u konuk edecek.

 

 

UEFA standartlarına uygun olan inşa edilen Sakarya Atatürk Stadı 128 dönüm alan üzerinde hayata geçirildi. Çeşitli sosyal donatıların yer aldığı statta 18 asansör, 29 loca, mescitler, emzirme odaları ve çocuk oyun alanları da mevcut durumda. 

 

 

Sakarya Atatürk Stadı, engelli vatandaşların da rahat şekilde kullanabileceği şekilde tasarlandı. 150 engelli seyirci koltuğunun yer aldığu statta, 495 kişilik VIP tribünü, 232 loca, 378 kişilik basın tribünü bulunuyor. Stadın bodrum katında 8'i engelli, 151 araçlık kapalı otopark, çevresinde ise 77'si engelli, bin 342 araçlık açık otopark yer alıyor. 

 

 

Sakaryaspor Kulübü Başkanı İsmail Gürses, devletin çok ciddi bir stat hamlesi yaptığının altını çizerek; heyecanla yeni statlarında maça çıkacakları o saati bekledikleri belirtti. 

 

 

AA