Yenitepe Kadıköy için ikinci adada yıkım başladı!

Yenitepe Kadıköy için ikinci adada yıkım başladı!Nuhoğlu - Gülsa ortaklığında hafriyat çalışmaları en az bir yıl önce başlamış olan birinci adanın üstündeki ikinci adada yaklaşık üç ay önce yapılan boşaltımlar sonucunda metruk ve eski binalar yıkılmaya başlandı.Fikirtepede 3 yıl önce imzaları yüzde 100 bitirmiş olmasına rağmen yakın zamana kadar yıkım için boşaltım verilmemesi adanın altındaki yolda oluşan heyelan tehlikesi ile daha önemli bir hale gelmiş ve Fikirtepe ve Çevresi Kentsel Dönüşüm Derneği bununla ilgili Kaymakamlık ve Belediye nezdinde yazılı girişimlerde bulunmuştu. Fikirtepe'de bugün yıkım başladı.


Nuhoğlu - Gülsa ortaklığında hafriyat çalışmaları en az bir yıl önce başlamış olan birinci adanın üstündeki ikinci adada yaklaşık üç ay önce yapılan boşaltımlar sonucunda metruk ve eski binalar yıkılmaya başlandı.

Görüştüğümüz vatandaşlar Nuhoğlu İnşaat'ı sözleşmesinde 36 aylık bir süre belirtilmesine rağmen, ruhsat alımından itibaren 24 ayda ismi Yenitepe Kadıköy olan projesini bitirmeyi kendilerine taahhüt ettiğini iddia ettiler.


Nuhoğlu İnşaat birinci adasının ruhsatını yaklaşık iki ay önce almış olmasına rağmen henüz temel atmadığını ve bu ada da ruhsat almış olmasına rağmen fore kazık ve zemin düzleme çalışmalarının devam ettiğini gözlemlemiş bulunmaktayız.Fikirtepe Haber