Yeşilköy sahiline bungalov evler yapılacak!

Yeşilköy sahiline bungalov evler yapılacak! Yeşilköy sahiline bungalov evler yapılacak!

Yeni Havalimanı’na taşınmak için gün sayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü, Yeşilköy sahiline bungalov evler yapacak..Atatürk Havalimanı’na bağlı Florya Eğitim Tesisleri’nin de yer aldığı araziye 7 bungalov ev yapılacak. Yapım ihalesi ise 8 Mayıs’ta gerçekleşecek.

3. Havalimanı’na taşınmak için gün sayan Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü, Yeşilköy sahiline bungalov yapacak. Atatürk Havalimanı’na Bağlı Florya Eğitim Tesisleri’nin de yer aldığı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) ait sosyal tesislerin yanında bulunan araziye 7 tane bungalov (ahşap ev) yapılacak. 

7 TANE AHŞAP EV YAPILACAK

Yeşilköy sahilinde bulunan ve Bakırköy Belediyesi’nin imar planlarında, “Kamu Eğitim Dinlenme ve Turistik Tesis Alanları”nda kalan boş araziye 7 adet ahşap bungalov yapılması ihalesine 16 Nisan’da onay verildi. 

Gazete Habertürk'ten Mehmet Demirkaya'nın haberine göre işin ilanı ise 19 Nisan’da yayınlandı. İhale DHMİ Atatürk Havalimanı Başmüdürlüğü Satın Alma ve İkmal Müdürlüğü’nde yapılacak. 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19. Maddesi’ne göre yapılacak olan açık ihaleyle yeşil konumdaki araziye 7 tane ahşap bungalov inşa edilecek.

İTHAL MALZEME ŞARTI

İhalenin teknik şartnamesine göre bungalovlar Sibirya, Finlandiya, Ukrayna ve İsveç’ten ithal edilmiş olan çam ağacından inşa edilecek. Ağaçlar kurtlanmaya, böceklenmeye ve mavi yeşil küflenmeye karşı 50 yıl garantili hale getirilecek, üzerleri uluslararası sağlık sertifikalarına sahip 1. sınıf ahşap koruyucu boya ile boyanacak. Teknik şartnamede yapılacak olan bungalovların işçiliği için, “İşçilik 1. sınıf A+ işçilikle yapılacaktır. Ağacın işlenmesinden boyasına kadar her detayda 1. sınıf özen gösterilecektir” ifadelerine yer verildi. İnşaat işlerinin 90 günde tamamlanması istenen şartnamede her bir bungalova 2’şer adet telefon tesisatı çekilmesi şartı da yer aldı.