Yıldırım Belediye Meclisi'nde kentsel dönüşüm görüşüldü!

Yıldırım Belediye Meclisi'nde kentsel dönüşüm görüşüldü!

Yıldırım Belediyesi'nin Mayıs ayı olağan meclis toplantısı gerçekleşti. Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin başkanlığını yaptığı meclis toplantısında kentsel dönüşüm ve Yıldırım'ın vizyon projeleri görüşüldü.


Yıldırım Belediyesi'nin Mayıs ayı olağan meclis toplantısı, Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali'nin başkanlığında gerçekleştirildi. Yıldırım Belediye si Meclis Salonu'nda yapılan oturumun açılışında konuşan Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali, Nisan ayı içerisinde yapılan faaliyetlerden bahsetti. Yıldırım'ın daha modern ve yaşanabilir bir şehir olması adına spor, sağlık, eğitim, kültür-sanat ve ulaşım konularında yoğun mesailerine devam ettiklerini aktaran Başkan Edebali, "Hayata geçireceğimiz kentsel dönüşüm projesi ile ilçemizdeki çarpık ve güvensiz yapılaşma yerini güvenli ve planlı yapılaşmaya bırakacak" dedi. Fiziki dönüşümün mahalle konakları, spor ve kültür sanat merkezleri ile de destekleneceğinin altını çizen Başkan Edebali, 'Aynca vizyon projelerimiz olan Spor Kompleksi, Sular Vadisi ve Doğa Parla, Molla Yegan Kültür Merkezi ile Bursa'nın da çekim merkezi haline geleceğiniz" ifadelerini kullandı. 


KARDEŞ İLÇE BEYENDİK

Yıldırım Belediyesi Meclisi Mayıs Olağan Toplantısında ayrıca Edirne ili Keşan ilçesine bağlı Beyendik Belediyesi ile kardeş belediye olunması hakkında karar da alındı. Beyendik Belediyesi ile kardeş şehir olunmasının her iki belediye için hayırlı olmasını dileyen Başkan İsmail Hakkı Edebali, alınan karar neticesinde ilerleyen dönemlerde ortak projelerin gerçekleştirilmesi yönünde adımlarda atılabileceğini söyledi. Meclis toplantısının konuğu olan Beyendik Belediye Başkanı Nuran Uslu ise alınan kararın önemine değinerek, "Beyendik ilçesi olarak 2 bin 700 kişi ile az bir nüfusa sahibiz. Bu karar neticesinde biz Yıldırım gibi bir ağabeye, Yıldırım'da bir kardeşe sahip oldu" ifadelerini kullandı. 


Yeni Marmara Gazetesi