Yıldırım Grup Ankara'da yeni proje yapacak!

Yıldırım Grup Ankara'da yeni proje yapacak! Yıldırım Grup Ankara'da yeni proje yapacak!

Yıldırım Grup, Bey tepe bölgesinde yeni bir projeye daha başlamak üzere. Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Yıldırım, Beyterrace Konutları’ndan aldığımız olumlu dönüşlerden dolayı, yine bu bölgede büyük bir konut projesi için ciddi bir aşamaya geldik” diyor…TEMELLERİ 1970’li yıllarda atılan Yıldırım Grup, bugün çeşitli sektörlerde faaliyetlerini yürütüyor. Grubun amiral gemisi ise gayrimenkul sektörü. Bu alanda bugün kadar birçok projeyi hayata geçiren şirket, birbirinden değerli projeleriyle Ankaralıların güvenini kazanmış durumda. Para Dergisi’nde yer alan habere göre, Yıldırım Grup Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Yıldırım, gayrimenkul sektöründe yeni yatırımlarla büyümeye devam edeceklerini belirtiyor. Zafer Yıldırımda grubun geçmişini ve önümüzdeki döneme ilişkin planlarım konuştuk...

Ticari hayat serüveniniz nasıl başladı?

Dedem Hacı Emin Yıldırım’ın Kars’tan Ankara’ya canlı hayvan ticareti ile başlayan ticari hayat serüveni, babam Zeki Yıldırım’ın 1970’li yıllarda Yıldırım A.Ş’yi kurmasıyla devam etti. Matbaa, gayrimenkul yatırımı, nikâh şekerciliği devam ederken, 1980’li yıllarda Dodge, Chrysler, Vestel, Arçelik gibi markaların bayilikleri ile varlık gösteren şirketimiz, 1990’lı yıllarda arazi yatırımlarını değerlendirmek üzere inşaat projelerine de imza atmaya başladı. Babam Zeki Yıldırım’mın ticari hayatını örnek almam ve küçük yaştan bu zamana ticari hayatta olmamın getirdiği haz, hedeflerimi daha da sağlamlaştırdı. İlk ticari tecrübeme lise yıllarında başladım. Hafta sonu ve yaz tatillerini değerlendirerek Yıba Çarşısındaki mağazamızda Bianchi bayiliğiyle bisiklet satışına başlayarak, ticaretin kokusunu hissetmiş oldum. Kurucusu olduğum Yıldırım Grup, inşaat sektörüne ilk olarak 2000 yılında Yıldırımkent Gül-yazısı Sitesi ile başladı. Ardından Eymir Konutları l.Etap, Beyaz Evler, Eymir Konutları 2. Etap,  Ankara  Barosu Sosyal Tesisleri, Balgat Gökkuşağı Konutları, Mogan Park Evleri, Gölbaşı Ticaret Merkezi, Çankaya Sera Studio Evleri, Cevizlipark Konutları, Beytepe Beyter-race Konutları gibi önemli projeleri gerçekleştirdik. Ayrıca Ankara’nın gözde lokasyonlarmdan biri olan Balgat Konya yolu üzerinde Yıldırım Kule’yi hayata geçirdik.

Son projeniz olan Yıldırım Kule'nin özelliklerinden bahseder misiniz?
İş merkezi projemiz olan Yıldırım Kule’nin temelini 2015 Mayıs ayında attık ve 2017 Mayıs ayında bitirdik. 130 metre yüksekliğinde, farklı m2 ofis, cadde mağaza ve cadde dükkân alternatifleriyle, her kesimin dikkatini çeken kulemiz, Konya yolunda bulunuyor. Havalandırma sistemi, güvenlik, otopark sayısı, kat yüksekliği, oksijen alanları, konum, sanat galerisi ve toplantı salonları farklılık yaratarak bütünlüğü sağlıyoruz. Kullanmış olduğumuz yeni teknoloji camlarla ısı ve ses yalıtımını dengeleyerek, ısıtma-soğutma tasarrufunu da üst seviyede yaşıyoruz. Projemiz, farklı meslek gruplarından oluşan firmaları bir araya getirdiği için, hem kat bazlı hem de branş bazlı özel satış kampanyaları düzenliyoruz. Yıldırım Kule’de satış pazarlama, tanıtım kiralamada son aşamadayız. 2017 senesinin son çeyreğinde yürütmüş olduğumuz yüzde 18’lik KDV’niz bizden kampanyası ile aldığımız pozitif dönüşlerin sonucunda, yeni bir kampanya ile bu olumlu süreci devam ettirme niyetindeyiz. Kalan son 18 ofisimizi yürüteceğimiz kampanya dâhilinde yeni sahipleri ile buluşturmayı amaçlıyoruz. Yüzde 18 peşin, 0 faiz, 18 ay vade kampanyası ile baharı güzel karşılayacağız. Kampanyamız Mart, Nisan, Mayıs ayı boyunca devam edecek...

Yıldırım Kule'de kimler yer aldı?
Yıldırım Kule’de cadde mağaza olarak ayırdığımız kısım 8 bin metrekare. 250 metrekareden 2.500 metrekareye kadar cadde mağaza ve dükkân seçeneği ile Yıl-dırım Kule’de kazanç ve akıllı yatırımın kapılarını aralıyoruz. Konya yolu cepheli 13 cadde mağaza ve Gökkuşağı Cadde cepheli 12 dükkân ile kaliteli hizmet ve sosyal yaşamın anahtarını sunuyoruz. Özsüt, Volvo, Autowax, Cepax, Sshang-Young Boran Otomotiv gibi prestijli ve güvenilir firmalar ile anlaştık. Starbucks ile de bölgemizin en büyük şubesine ev sahipliği yapmak için anlaşma sağladık. İki kurumsal mobilya firmasıyla görüşmelerimiz devam ediyor.

Önümüzdeki süreçte yapmayı planladığınız yeni projeler var mı?
Tabii ki var, ülke ekonomimize katma değer üretecek, ekibimizin ve şirketimizin devamını sağlamak için yeni projeler üzerinde çalışıyoruz. Yaptığımız 3-5 yıllık programlar çerçevesinde ilerliyoruz. Beytepe bölgesinde hayata geçirdiğimiz Bey-terrace Konutları’ndan aldığımız olumlu dönüşlerden dolayı, yine bu bölgede büyük bir konut projesi için ciddi bir aşamaya geldik.