Yoncalı Barajı'nda ihale süreci tamamlanıyor!

Yoncalı Barajı'nda ihale süreci tamamlanıyor! Yoncalı Barajı'nda ihale süreci tamamlanıyor!

DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy, Yoncalı Barajı’nın yapılan ihalesinin 2 katılımcı tarafından Kamu İhale Kurumu’na götürüldüğünü belirterek, eksikliklerin ihale dosyasındaki düzeltme ile 1 haftada giderileceğini kaydetti...
DSİ Elazığ 9. Bölge Müdürü Ömer Faruk Yiğitsoy, Yoncalı Barajı'nın yapılan ihalesinin 2 katılımcı tarafından Kamu İhale Kurumu'na götürüldüğünü belirterek, eksikliklerin ihale dosyasındaki düzeltme ile 1 haftada giderileceğini kaydetti.


Yiğitsoy, İl Koordinasyon Kurulu'nda Yoncalı Barajı ile ilgili olarak verdiği bilgide, sadece Kamu İhale Kurumu'na şikayet edildi. Yapılan itiraz sonuçlandı. 1 hafta içerisinde toparlanacak. Yapılan itirazlardan birisi kabul edildi, birisinin kabul edilmedi. İki tarafta itiraz etmişti. Yeniden ihale yapılmadan işlemlerde düzeltme yapılacak" şeklinde bilgi verdi.


Yiğitsoy, Yoncalı Barajı'nın 9 kilometre 480 metre uzunluğundaki isale tüneli ve sulama şebekesi projesinin yapımı ihalesinin de sonuçlandığını belirterek, ön yeterlilik ihalesinin 17 Ocak 2014 tarihinde DSİ Genel Müdürlügü tarafından yapıldığını söyledi.


DSİ Bölge Müdürü Yiğitsoy, Recai Kutan Sulama Prjoesi'nin de ihalesinin ve sözleşmesininde yapıldığını belirterek, bu prjoenin 2015 yılı yaz sezonunda bitirileceğini kaydetti.


Turgut Özal Barajı'nda ise Sulama Prjoesi'nin de bu sezon sulamaya açılacağını kaydededen Yiğitsoy, Medik Baarjı'ndaki dolusavak eşik yapısının yükseltildiğini kaydetti.


Malatya Gerçek