25 / 06 / 2022

Yozgat'ta inşa edilecek OSB için 38 milyon TL kaynak!

Yozgat'ta inşa edilecek OSB için 38 milyon TL kaynak!

Yozgat'ın Boğazlıyan İlçesi'nde inşası planlanan Fuat Oktay Organize Sanayi projesi için bakanlık tarafından 38 milyon 100 bin TL kaynak ayrıldı.Yozgat'ın Boğazlıyan İlçesi'nde yapılması hedeflenen Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'nin plana esas jeolojik ve jeoteknik etüt raporu tamamlandı. Proje için bakanlık tarafından 38 milyon 100 bin TL kaynak ayrıldı.

Sabah'tan Tarık Yılmaz'ın haberine göre; Yozgat'ın Boğazlıyan Belediye Başkanı Gökhan Coşar'ın ilçenin ve özellikle bölgenin geleceği adına titizlikle yürüttüğü Fuat Oktay OSB'de yoğun bir çalışma programı takip ediliyor.

Yozgat ta inşa edilecek OSB için 38 milyon TL kaynak!

Başkan Coşar, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımız tarafından yatırım programına dahil edilerek 38 milyon lira kaynak aktarılan Organize Sanayi Bölgesi alanında bulunan hazine parselinin Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'ne devrinin yapıldığını açıkladı. 

Aynı zamanda Organize Sanayi Bölgesi alanında bulunan özel mülkiyetli parsellerin kamulaştırma işlemlerinin de devam ettiğini hatırlatan Coşar, şu bilgileri aktardı: "Uygulama imar planı çalışmalarına başlanmış, alt yapı ve üst yapı çalışmalarının proje süreci devam etmektedir. Fuat Oktay Organize Sanayi Bölgesi'nin elektrik dağıtım lisansı için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK)'ya başvuruda bulunulmuştur. Bu süreç ile ilgili; mart ayı içerisinde elektrik dağıtım lisansı onaylanınca kamuoyu ile paylaşılacaktır. İlçemize hayırlı olsun."
 
Yozgat OSB yatırımcıları bekliyor!