Ytong II. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Ytong II. Ulusal Fotoğraf Yarışması sonuçlandı

Ytong'un düzenlediği "Küresel Isınmayı Objektifinize Hapsedin" konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı. 


Ytong'un ülkemizde iklim değişikliğinin çevre ve doğal yaşam üzerindeki olumsuz etkilerinin belgelenmesi ve değişime tanıklık edilerek, toplumda bilinç yaratılması amacıyla düzenlediği "Küresel Isınmayı Objektifinize Hapsedin" konulu fotoğraf yarışması sonuçlandı.


Çevre dostu yapı malzemeleri üreten Ytong dünyamızı ve ülkemizi tehdit eden küresel ısınma tehlikesine karşı farkındalık yaratmak ve alınabilecek önlemlere dikkat çekebilmek amacıyla bu yıl düzenlediği yarışmanın konusunu "Küresel Isınma" olarak seçmişti.  


İzzet Keribar, Nadir Ede, Bülent Özgören, Feyza Berker ve Tuğrul Tüfekçi'den oluşan Seçici Kurul 13 Ekim 2008 Pazartesi günü Yapı Endüstri Merkezi'nde gerçekleştirilen değerlendirme toplantısında 265 katılımcının gönderdiği toplam 669 eseri değerlendirdiler. Yapılan değerlendirme sonucunda 7 eser ödüle layık görülürken 41 eser ise sergilenmeye değer bulundu. 


Yarışmada derece alan eser sahipleri şöyle belirlendi:

1. Ödül - Arif Tanju Korkmaz

2. Ödül - Nuri Çorbacıoğlu

3. Ödül - Zeka Sağlam

Mansiyon - Ahmet R. Tülüce

Mansiyon - Yılmaz Kalpalp

Mansiyon - İbrahim Ayşıl

Mansiyon - Zeki Yavuzak


Ödül alan sanatçılara ödül ve plaketleri 31 Ekim 2008 Cuma günü Yapı Endüstri Merkezi'nde düzenlenecek törende takdim edilecek. Aynı gün düzenlenecek sergide, ödül alan ve sergilenmeye değer bulunan 41 eser fotoğraf severlerle buluşacak.


Birinciye 5.000, ikinciye 2.500, üçüncüye 1.500 YTL ve 750 YTL değerinde 4 adet mansiyon ödülü verilen yarışmada ödül alan eserler yarışmanın web sitesinde (www.ytong.com.tr/fotografyarismasi) görülebilir.